Erkunt Traktör 'Kısmet 55'i yarın tanıtacak

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda Mavi_Sema tarafından 18 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Erkunt Traktör 'Kısmet 55'i yarın tanıtacak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Erkunt Traktör Sanayi A.Ş Genel Müdürü Zeynep Erkunt Armağan, yazılı açıklamasında, ''Kısmet 55''in, düşük beygir gücünde olmasına rağmen hem yüksek performansı hem rakiplerine göre yüzde 50'ye varan yakıt tasarrufu hem de uygun fiyatı ile ilk kez Ege'li çiftçilerle tanışacağını belirtti.
  Üretime başladıklarında 60 ve 80 beygir gücü arasında traktör üretme kararı aldıklarını dile getiren Armağan, şunları kaydetti:
  ''Biz rüştümüzü önce 60-80 beygir arası traktörlerde ispat ettik. Çiftçimizin güvenini, sektörde bilinmeyen bir isim olarak kazanmak kolay değildi, biz bu güveni 2 yıl gibi kısa bir sürede kazandık.
  Ürün gamımızı büyütmeyi düşündüğümüzde de sırada bekleyen ilk model Türk çiftçisinin çok önem verdiği 50 beygir sınıfı modeli oldu.
  Bu ürünün de mutlaka Erkunt kalitesinde ve gücünde, ancak çiftçinin büyük kesimine hitap edecek bir fiyat seviyesinde olması yani ekonomik olması lazımdı.
  Çiftçimizin küçük traktörden beklentilerini, mevcut traktörlerindeki eksiklerini anladık ve bu verileri tasarım çalışmalarımızda yol gösterici olarak kullandık.''
  Kısmet Grubu traktörler için 2 yıla yakın tasarım ve Ar-Ge çalışması yapıldığını, yatırım toplamının 1,5 milyon dolar olduğunu belirten Armağan, ''Türkiye'yi ve özellikle sektörümüzü de derinden etkileyen küresel krize rağmen çalışmalarımıza ve yeni ürüne yaptığımız yatırıma ara vermedik'' dedi.
  Erkunt Traktör Sanayi A.Ş, 1 dönüm araziyi 9 dakikada ve 0,89 litre yakıt sarf ederek sürdüğü noter huzurunda belgelendiği bildirilen ''Erkunt Kısmet 55''i, Türkiye tanıtımı için 19-22 Kasım 2009 tarihleri arasında İzmir Kültürpark'ta gerçekleşecek ''5. Uluslararası Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı'nda, ilk kez Ege'li çiftçilerle buluşturacak.
  AA
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Erkunt Traktör 'Kısmet Forum Tarih
Cemile Erkunt İlköğretim Okulu Bilgileri Selçuklu Konya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 13 Mart 2011
Traktörün İcatı Ve Tarihi - Traktörü Kim İcat Etmiştir? Bilim & Teknoloji 16 Aralık 2010
Yüzde yüz yerli LPG'li traktör görücüye çıktı Ekonomi Ve Borsa 22 Mart 2010
İlk Traktör Seviyeli-Ciddi Konular 14 Şubat 2010
Hava Lastikli İlk Traktör Seviyeli-Ciddi Konular 14 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş