Erken doğum tarih mi oluyor

'Gebelik ve Annelik' forumunda maviboncuk tarafından 4 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. maviboncuk

  maviboncuk Üye

  Erken doğum tarih mi oluyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]
  [​IMG]
  Uzmanlar, gelecekte erken doğumları önleyebileceklerini, hatta doğum sancılarını öne alabileceklerini umuyor. Doğum sancılarının başlamasına neden olan hormonları tespit eden Avustralyalı bilim adamları, gelecekte erken doğumları önleyebileceklerini, hatta doğum sancılarını öne alabileceklerini umuyor. Journal of Clinical Endocrinology&Metabolism dergisinde yayımlanacak makaleye göre, Newcastle'deki John-Hunter hastanesinde görevli bilim adamı Roger Smith ve ekibi, gebelik boyunca östradiol ve östriol adlı östrojenlerin dengede olduğunu, bu dengenin bozulması halinde doğum sancılarının başladığını tespit etti.Bilim adamları, hamilelik sırasında östradiol ve östriol hormonlarının takip

  edilmesi sayesinde hem doğum sancılarının ne zaman başlayacağını belirleyebileceklerini, hem de hormon düzeyine yapılacak müdahalelerle sancıların erken ya da geç başlamasını sağlayabileceklerini ve böylece gelecekte erken doğumları bile önleyebileceklerini söylediler.

  Araştırma 500 hamile üzerinde yapıldı. Doğum yaklaştığında östradiol ve östriol hormonlarının dengede olduğunu belirleyen bilim adamları, östradiol hormonu hızlı arttıktan sonra doğum sancılarının başladığını gözlemlediler.
  kadinca.net

  Roger Smith, bebeğin anne karnında ölmesi durumunda da doğum sancılarının başladığını hatırlatarak, "Bu durumda östradiol düzeyi hızla düşüyor, denge östriol hormonu lehine değişiyor ve doğum sancıları yine başlıyor" dedi.   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Erken doğum tarih Forum Tarih
Erken Doğumun Zararları Nelerdir Gebelik ve Annelik 16 Ekim 2011
Erken doğum tehdidi Gebelik ve Annelik 4 Ekim 2011
Erken Doğum Nedenleri Nelerdir Gebelik ve Annelik 3 Ağustos 2011
Erken Doğum Hesaplama - Erken Doğum Tanısı Gebelik ve Annelik 1 Ağustos 2011
Erken Doğum Belirtileri Gebelik ve Annelik 15 Ağustos 2010

Bu Sayfayı Paylaş