Erkeklerin En Romantik Oldugu Yas

'Aşk-Sevgi-Evlilik Sözleri' forumunda Mavi_inci tarafından 7 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Erkeklerin En Romantik Oldugu Yas konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre erkeklerin 53 yaşında en romantik çağında olduğu ortaya çıktı.
  Araştırmacılar, yaşları 18 ila 65 yaş arasında değişen 2 bin erkek arasında yapılan araştırmada, 51 ila 55 yaş aralığındaki erkeklerin 4′te 3′ünün eşlerine her gün, en romantik jest olarak bilinen “Seni Seviyorum” ifadesini kullandığını ifade etti.
  Araştırmacılar, 50′li yaşlardaki erkeklerin genç erkeklere göre aşka daha düşkün olduğunu ve eşlerine sürpriz yapmayı daha çok sevdiğini açıklarken, bu erkeklerin yarısının şiir yazarak, yarısının ise romantik haftasonu tatili düzenleyerek eşlerine sürpriz yaptığını belirtti.

  Araştırmacı, Jim Forward, “50′li yaşlara gelen kişiler hayatın tadına varmış, deneyimli ve eşlerini memnun etmek için usta kişilerdir. 50′li yaşlarına gelen kişiler, gençliğinde eşleriyle sayısız tartışmada bulunmuş, yüzlerce hata yapmış kişilerdir” dedi.

  Forward ayrıca, “53′üne gelen bir erkek eşini mutlu etmek için neyin işe yaradığını bilen kişidir. 20-25 yaş aralığındaki erkeklerin sadece 4′te 1′i eşini son zamanlarda yemeğe götürdüğünü ifade ederken, 53′ündeki erkeklerin hemen hemen yarısının eşini yakın zamanda akşam yemeğine çıkardığını söyledi” dedi.

  Ayrıca 50′li yaşlardaki çiftlerin genellikle yalnız yaşadığını söyleyen Forward, “Yaşlı nesille genç nesil arasındaki önemli farklardan biri de, çiftlerin yaşlılık döneminde birbirlerini şımartmaya daha fazla zamanlarının olması ve haftasonları dışarıda eğlenmek için daha özgür olmasıdır” dedi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Erkeklerin Romantik Oldugu Forum Tarih
Kadın ve erkeklerin eşit haklara sahip olmasının toplumsal açıdan önemi nedir? Eğitim Bilgileri 17 Mart 2016
Erkeklerin Saç Ektirmesi Günah mıdır? Dini Sorular ve Cevaplar 12 Kasım 2011
Kadınların Ve Erkeklerin En Çok Söylediği 10 Yalan Sohbet & Muhabbet 24 Ağustos 2011
Kızlar ve Erkeklerin Boyu Kaç Yaşına Kadar Uzuyor? El Ayak ve Vücut Bakımı 19 Haziran 2011
Erkeklerin Kadınlarla Paylaşmadığı Gizli Sırları Nelerdir? Sohbet & Muhabbet 19 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş