Erkekler sağlık taramasından geçiyor

'Genel Sağlık' forumunda NeslisH tarafından 22 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Erkekler sağlık taramasından geçiyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İZMİR (İHA) - Türkiye'nin 14 ilinde yaklaşık 50 bin erkeğin bel çevresi, şeker, tansiyon ve vücut kitle indeksi ölçümünü gerçekleştirecek Erkek Sağlığı TIR'ı İzmir'e geldi.
  Türk Androloji Derneği tarafından, Bayer Erkek Sağlığı'nın desteği ile gerçekleştirilecek bilinçlendirme projesi kapsamında, İzmir'de erkekler sağlık taramasından geçecek. Projenin tanıtılması kapsamında Hilton Otel'de düzenlenen toplantıda konuşan Prof Dr. Bülent Semerci, Türkiye'de kadın hastalıklarının ön planda olduğunu ancak günlük hayatta stres içinde yaşayan erkeklerin de sağlığını ihmal etmemesi gerektiğini belirtti.

  Türkiye'de yaklaşık 50 bin erkeği sağlık taramasından geçirmeyi hedeflediklerini belirten Prof. Dr. Semerci, "Erkeklerde şeker, tansiyon, kilo sorunlarının yanı sıra sertleşme sorunu da yaygın olarak görülüyor. Ancak erkeklerin çok az bir kısmı bu konuda tedavi oluyor. Derneğimizin amacı bu bilin artışını sağlamak" dedi. Toplantıda bir konuşma yapan Bayer İlaç Firması Bölüm Direktörü Dr. Oğuz Mülazımoğlu ise, günlük hayatın ve iş hayatının stresi içinde erkeklerin kendilerine zaman ayıramadıklarını belirterek, Türk Androloji Derneği ile birlikte gerçekleştirdikleri proje kapsamında erkekleri sağlık taramasından geçirerek, gerekirse belli sağlık kuruluşlarına yönlendireceklerini ifade etti.

  Erkeklerin yoğunlukta olduğu 14 il belirlediklerini kaydeden Dr. Mülazımoğlu, "Turkcell Süper Lig'de futbol takımı olan ve stadyumlarında maçların oynanacağı illeri seçtik. İzmir'de de Pazar gününe kadar kalacağız. TIR'da sadece kan şekeri. Tansiyon ve bel çevresi ölçümü yapacağız. Gerekirse özel sorgulamalarda da sertleşme problemi konuşulacak" dedi. İstanbul'de gerçekleştirilen ilk taramaya erkeklerin yoğun ilgi gösterdiğini ve TIR'ın önünde uzun kuyruklar oluştuğunu belirten Mülazımoğlu, İzmir'de de aynı ilgiyi beklediklerini ifade etti. Türkiye genelinde 50 bin erkeğe tarama yapılmasının hedeflendiğini belirten Mülazımoğlu, Türk Androloji Derneği'nin Erkek Sağlığı Bilinçlendirme TIR'ının Ankara, Antalya, Kocaeli, Adana, Bursa, Denizli, Balıkesir, Mersin, Konya, Eskişehir, Samsun ve Trabzon şehirlerine de gideceğini sözlerine ekledi.

  Mynet
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Erkekler sağlık taramasından Forum Tarih
Eşleri tarafından sevilen erkekler daha sağlıklı Genel Sağlık 4 Şubat 2010
Kadın ve erkeklerin eşit haklara sahip olmasının toplumsal açıdan önemi nedir? Eğitim Bilgileri 17 Mart 2016
Erkekler için Atkı Bere Modelleri ve Örnekleri Atkı Eldiven Bere Örgü Modelleri 27 Eylül 2013
Erkeklerde İdeal Kilo Nasıl Hesaplanıyor Genel Sağlık 2 Ağustos 2013
Erkekler İçin Kabarık Saç Modelleri Erkek Giyimi & Erkek Modası 8 Şubat 2013

Bu Sayfayı Paylaş