Erkek Bakımı - Günlük Ayak Bakımı Nasıl Olur Resimli

'Populer markalar & Moda' forumunda UquR tarafından 7 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Erkek Bakımı - Günlük Ayak Bakımı Nasıl Olur Resimli konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Erkek Bakımı - Günlük Ayak Bakımı

  Günlük Ayak Bakımı
  - Ayaklarınızı her gün kontrol edin. Dikkatli bir inceleme ile ayağınızda meydana gelebilecek değişiklikleri erken dönemde görebilirsiniz.
  - Ayağınızın taban ve üst kısmına bakın. Eğer alt kısımları rahat göremiyorsanız bir ayna kullanın ya da aile bireylerinden yardım isteyin.
  - Ayak cildinizin renginde değişiklik olup olmadığını kontrol edin. Ayak cildiniz hasarsız ve yumuşak olmasına özen gösterin.
  - Ayağınızı yara, çatlak, kabarcık, nasır yönünden kontrol edin. Ayağınızda nasır olursa kesici aletlerle müdahalede bulunmayın. Nasırlar ileriki dönemlerde risk oluşturacağı için tedavi edilmelidir. Kabarcık oluştuğunda hemen hekiminize başvurun.
  - Ayağınızdaki kan dolaşımını güçlendirmek için kan şekeri düzeyinin normal sınırlarda kalmasına özen gösterin.
  - Sigara içmeyin.
  - Ayaklarınıza sıcak su torbaları, ısıtıcı petler veya diğer ısı kaynakları uygulamayın. Ciddi yanıklarla karşı karşıya kalabilirsiniz.
  - Düzenli egzersiz programınız olmalıdır. Yapacağınız egzersizin yaraların oluşmamasına ve kaslarınızın güçlenmesine yardım edeceğini hatırlayarak egzersizlerinizi ihmal etmeyin.
  Başa dön

  Ayak Banyosu
  - Ayak temizliğine özen gösterin.
  - Ayaklarınızı her gün ılık suda 5-10 dakika beklettikten sonra tahriş etmeyin bir sabunla yıkayarak temizleyin. Uzun süre ayak banyolarından kaçının. Çünkü bu işlem ayak derinizin kurumasına, çatlamasına ve esnekliğinin bozulmasına yol açabilir.
  - Ayağınızı sabunla temizledikten sonra durulayıp, özellikle parmak araları olmak üzere iyice kurulayın. Parmak aralarının iyi kurulanması mantar enfeksiyonlarının oluşmasını önler.
  - Yıkama işleminden sonra ayak derinizde kuruma olursa vazelinli merhem veya nötr losyon kullanarak yumuşatabilirsiniz. Ayak parmaklarınızın arasına losyon sürmeyin. Parmak aralarına sürülen losyon mantar enfeksiyonlarının oluşmasına neden olabilir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Erkek Bakımı Günlük Forum Tarih
Erkeklere cilt bakımı tüyoları Cilt Hastalıkları 22 Ekim 2009
Erkeklerde Cilt Bakımı Güzellik & Bakım 9 Aralık 2008
Erkekler İçin Cilt Bakımı Güzellik & Bakım 8 Kasım 2008
Erkek Bakımı - Tıraş Resimli Tıraş Nasıl Olunur Populer markalar & Moda 7 Eylül 2008
Kentlerde erkek nüfusunun kadın nüfusundan fazla olmasının sebepleri kısaca Sorular ve Cevaplar 4 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş