Erkek arkadaşınızın şık olmasını mı istiyorsunuz?

'Populer markalar & Moda' forumunda Mavi_Sema tarafından 29 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Erkek arkadaşınızın şık olmasını mı istiyorsunuz? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  İşte eşiniz ya da sevgilinize takım elbise alırken dikkat etmeniz gereken püf noktalar…

  Hazır giyimin temelinde[​IMG] erkek takım elbisesinin standart bir formda üretilmesi vardır; ancak herkesin vücut yapısı farklı olduğundan[​IMG] bu tür takım elbiseler her yüz erkekten sadece birine hiçbir düzeltme yapmaksızın tam oturabilir.

  Bu nedenle vücut yapısına uygun[​IMG] doğru modelleri ne kadar iyi bilebilirseniz[​IMG] mağazadan o ölçüde zarif bir kıyafet ile çıkabilirsiniz. Bu noktada mağazalarda sizinle ilgilenen görevlilerin de katkısı büyük ancak doğru kişilerle karşılaşmanız büyük şans. Bağımsız düşünebilen deneyimli terzilerin yanında 'komandatura terzileri' dediğimiz mağaza satış kadrolarının ve müdürlerinin görev mahkumu terzilerle karşılaşmanız da ihtimal... Bu durumda kendi tecrübelerinizin katkısını hissedeceksiniz.
  [​IMG]
  İşte 10 maddelik kılavuzunuz...

  1. Prova odasına uygun yaka yüksekliği ve kol uzunluğuna sahip bir gömlek ve ortalama topuklu bir ayakkabıyla girilmesi gerekir.

  2. Hazır giyim ürünü takım deniyorsanız cüzdan[​IMG] anahtarlık[​IMG] cep telefonu gibi sürekli taşıdığınız aksesuarlarınızı[​IMG] her zaman taşıdığınız yerlere koyarak deneyin kıyafeti. Takım elbisenizin görünüşünü bozacak herhangi bir etkinin önüne cekette yapılacak küçük bir değişiklik ile geçmek mümkünken göğsünüzde koca bir şişkinlikle dolaşmanız anlamsız olacaktır!

  3. Seçtiğiniz takım elbisenin üzerinize oturtulma işlemine önce üst bölgeyle başlayın. Elbise omuzlarının başınızla olan ilişkisine ek olarak[​IMG] ceket kumaşının omuzlarınızdan ceket bitimine dek kesintisiz bir hat çizerek inmesi gerekiyor. Ayrıca ön cephe ve göğüste ceketin klapaları kalkmadan durmalı.

  4. Ceket yakasının ayrık durmamasına ve yakanın klapa ile birleştiği yerde yatay bombeler olmamasına dikkat edin.

  5. Sırtta kürek kemiklerinizin arkasında gergin bir hat oluşuyorsa sırt fazla sıkı demektir ve biraz rahatlatılması gerekir.

  6. Ceketin beli[​IMG] altında bulunan bedenin doğal kıvrımlarına uyum göstererek hafif sıkı olmalıdır Gereğinden fazla sıkı olup olmadığını düğmenin iki yanında oluşacak X şeklindeki çizgilerden anlayabilirsiniz. Ceket düğmeniz ilikli iken oturduğunuzda[​IMG] açıkken olduğunuz kadar rahat etmelisiniz.

  7. Ceket beli için doğru ölçü ceketinizin üzerinde yatay kırışıklıkların oluşmamasıdır. Arka yırtmaçlar mutlak surette yere diaaa ve kapalı durmalı[​IMG] açma yapmamalı.

  8. Kollar düzgün akmalı[​IMG] üst kol kısmınca yatay kırışık ya da kırılma oluşmamalı. Ceketin kolu bilek kemiğine doğru daralmalı; kol ağzı açıklığının çapı 15 cmi aşmamalı ya da gömlek manşetini çevreleyecek genişlikten fazla olmamalıdır. Ceket kolu ile el bileğin birleştiği noktaya kadar gelmelidir

  9. Yelekli birtakım elbise seçiyorsanız yeleğinizin göğüs kısmı bedeninize oturduğunda belinizde gevşeklik hissi olmamalıdır. Ceketinizin altından yeleğin sadece küçük bir kısmı[​IMG] en üst düğmesi görülebilmeli. Yelek pantolonunuzun kemer kuşağını örtecek uzunlukta olmalı[​IMG] uçları kalça kemiğinize uzanmadan bitmelidir. Pantolon beli ile ve etek uçları arasındaki açıklık gömleğin veya kemer tokanızın görünmesi hoş durmayacaktır.

  10. Pantolonda birinci kural belde rahatlık sağlayacak kadar kalçaya oturtmaktır; kalçaya oturan pantolonların ağları gereğinden fazla sarkmamalı. Pantolonlarda pilinin işlevi[​IMG] oturulduğunda kalçanın doğal genişlemesini karşılamaktır. Ayaktayken ütü çizgisi diz kapağı hattı ile ortadan dik kesişmeli ve ayakkabının ortasına inerek bitmelidir. Pantolon boyuyla ilgili herkesin doğrusu farklı; Amerikalılar genellikle ayakkabının üzerinde bir kıvrım oluşturacak boyları tercih ediyor; bu pantolonlar yürürken ayakkabı bağcıklarını saklar. İtalyanlar ise daha dar kesimli ve biraz kısa hatta çoraplarının bir kısmının görüneceği boyda pantolonlar giyerler[​IMG] bu tercihte paça ayakkabının üzerine hafifçe biner.

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Erkek arkadaşınızın şık Forum Tarih
Üzgün erkek fotoğrafları siyah beyaz Avatar Resimleri 17 Eylül 2017
Siyah beyaz yalnız erkek fotoğrafları Avatar Resimleri 17 Eylül 2017
Yalnız adam resimleri üzgün erkek fotoğrafları Avatar Resimleri 17 Eylül 2017
Erkek resimleri renkli yalnız erkek resimleri üzgün erkek Avatar Resimleri 17 Eylül 2017
Kentlerde erkek nüfusunun kadın nüfusundan fazla olmasının sebepleri kısaca Sorular ve Cevaplar 4 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş