Erkeğı Agresif Yapan Gen bulundu

'Bilim & Teknoloji' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 11 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Erkeğı Agresif Yapan Gen bulundu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İsveçli bilimadamları, erkeği agresif hale getiren ve ilişkilerine olumsuz yön veren geni bulduklarını açıkladı.
  'Allel 334' adı verilen bu geni taşıyan erkekler, ikili ilişkilerinde ve özellikle evliliklerinde 2 kat daha problemli oluyor. Araştırmayı yürüten Stockholm Karolinska Enstitüsü Tıbbi Epidemiyoloji ve Bioistatistik Bölümü'nden Hasse Walum, "Tabii ki insanın ilişkilerinde sorunlar yaşamasında bir sürü faktörler vardır. Fakat bu özel gene sahip olan erkeklerin ikili ilişkilerinde daha problemli olduğunu gördük. Kadınlarda ise böyle bir farklılığa rastlamadık" dedi.

  Sonuçları Amerikan akademik bilim dergisi PNAS'da da yayınlanan araştırma ile birlikte, gelecekte otistik, sosyal fobi ve uyum zorlukları gibi hastalıkların çözümü daha da kolaylaşacak.

  Gen tespiti sırasında Karolinska Enstitüsü'nde kayıtlı bulunan 21 bin 200 ikiz kişinin listesi çıkarıldı. Bunlardan, karşı cinsle en az 5 yıldır ilişkisi olan 550'si ayrıldı. Seçilen kişiler üzerinde değişik anketler ve röportajlar yapıldı. İlişkilerinde problemi olanların yaklaşık yüzde 40'ında 'Allel 334' geni ortaya çıktı. Bu genin en az 2 tanesini taşıyan kişinin evliliklerinde 2 misli problem yaşadıkları, bu gene sahip olmayan insanların ise bir sıkıntı yaşamadıkları gözlendi.

  Enstitü'deki bilimadamlarından Paul Lichtenstein, "Bu tür genlerin insan ilişkilerini nasıl etkilediğini görmek çok heyecan verici. Bu deneyleri devam ettirmeyi düşünüyoruz" diye konuştu.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Erkeğı Agresif Yapan Forum Tarih
Koç Burcu Erkeği Nasıl Bir Eş İster? Burçlar Alemi - Astroloji 3 Mart 2012
Boğa Burcu Erkeği Nasıl Bir Eş İster? Burçlar Alemi - Astroloji 3 Mart 2012
İkizler Burcu Erkeği Nasıl Bir Eş İster? Burçlar Alemi - Astroloji 3 Mart 2012
Yengeç Burcu Erkeği Nasıl Bir Eş İster? Burçlar Alemi - Astroloji 3 Mart 2012
Yay Burcu Erkeği Nasıl Bir Eş İster? Burçlar Alemi - Astroloji 2 Mart 2012

Bu Sayfayı Paylaş