Erdoğan'dan trafik kurallarına uyma çağrısı

'Haber Arşivi & Gündem' forumunda Dine tarafından 1 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Erdoğan'dan trafik kurallarına uyma çağrısı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Başbakan Erdoğan, ''Toplum olarak sevdiklerimizin hayatını tehlikeye atacak davranışlardan kaçınmalı, trafik kurallarına tam olarak uymalı, trafik kazalarına karşı daha dikkatli ve tedbirli olmalıyız'' dedi.


  Başbakan Erdoğan, ''Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası'' dolayısıyla yayımladığı mesajda, ülkelerin gelişmişlik düzeyinin en önemli göstergelerinden birinin ulaşımının rahatlık ve güvenliği ile trafiğinin sorunsuz işleyişi olduğunu ifade etti.
  Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:
  ''Hükümet olarak, ülkemizin kara yolu ağını geliştirmek ve çağdaş standartlara kavuşturmak için başlattığımız büyük atılımı hız kesmeden sürdürüyoruz.
  Trafiğin, vatandaşlarımızın can ve mal emniyeti için tehlike oluşturmaması, bu alandaki sorunlar için kalıcı ve acil çözümlerin hayata geçirilmesi üzerinde de hassasiyetle duruyoruz.
  Çocuklarımız başta olmak üzere bütün toplumda trafik bilincini bir an önce oluşturmaya, bu yöndeki eğitim çalışmalarını artırmaya büyük önem veriyoruz.
  Son 7 yıl içinde ülkemizin yoğun trafiğine önemli rahatlamalar getirecek kavşak ve yol çalışmaları yapılmış, ulaşım ağımız daha çağdaş bir yapıya kavuşturulmuştur.
  Bu çalışmalar, yeni yollar ve tüneller açılarak devam etmekte ve yeni raylı sistemler kurularak toplu taşıma özendirilmektedir.
  Trafik kazaları da alınan başarılı tedbirlerle azalma eğilimine girmiş, kara yollarımız daha güvenli bir hale getirilmiştir.
  Bununla birlikte toplum olarak sevdiklerimizin hayatını tehlikeye atacak davranışlardan kaçınmalı, trafik kurallarına tam olarak uymalı, trafik kazalarına karşı daha dikkatli ve tedbirli olmalıyız.
  İnanıyorum ki sürdürdüğümüz eğitim faaliyetlerinin başarıya ulaşması ancak sürücü, yaya ve yolcuların trafik kurallarını bütünüyle benimsemeleri ve bu konuda duyarlı davranmaları ile mümkün olacaktır.
  Bu düşüncelerle, Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası'nı kutluyor, herkesi trafik kurallarına tam olarak uymaya davet ediyor, tüm vatandaşlarımı sevgiyle selamlıyorum.''
  AA
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Erdoğan'dan trafik kurallarına Forum Tarih
Erdoğan'dan milletvekillerine seçim startı Haber Arşivi & Gündem 9 Şubat 2010
Erdoğan'dan sert 'bölücü' cevabı Haber Arşivi & Gündem 18 Kasım 2009
Erdoğan'dan muhalefete yeni tanım Yurt İçi Haberler 15 Şubat 2009
Trafik kuralları toplumsal açıdan neden önemlidir kısaca Trafik Bilgisi & Teknik Bilgiler 26 Ocak 2017
Trafik kuralları olmasaydı ne olabilirdi? Trafik Bilgisi & Teknik Bilgiler 18 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş