Erdoğan ve Obama'nı gündemi 2 ülke

'Haber Arşivi & Gündem' forumunda Google tarafından 14 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Google

  Google Özel Üye

  Erdoğan ve Obama'nı gündemi 2 ülke konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Barack Obama arasındaki görüşmenin ''çok samimi bir havada geçtiği, Ermenistan ve İran başta olmak üzere bir çok konunun ele alındığı'' bildirildi.
  Alınan bilgiye göre, Başbakan Erdoğan ile ABD Başkanı Obama arasında yapılan görüşmede, Ermenistan ve İran başta olmak üzere bir çok konu ele alındı.
  Erdoğan, Obama'ya Türkiye'nin Kafkasya ve Orta Doğu'da barışın tesisi için yaptığı çalışmaları aktarırken görüşmede ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun Kafkafsya bölgesiyle ilgili sürdürdükleri çalışmaların devamı için mutabakata varıldı.
  Başbakan Erdoğan, ayrıca Obama'ya İran'ın nükleer programı konusundaKİ görüşlerini de iletti. Obama da Türkiye'nin diplomasi ve barışa yönelik çalışmalarını takdirle izlediklerini ancak çözüme ulaşmak ve ilerleme kaydetmek için bu konuda Türkiye'nin devrede kalarak girişim ve çabalarını, yapıcı katkısını sürdürmesini istedi.
  ''Çok samimi bir havada geçtiği'' bildirilen görüşme, 15 dakika planlanmasına karşın 45 dakika sürdü. ''Yapıcı ve olumlu olduğu'' bildirilen görüşmede, Kafkaslar ve Orta Doğu'daki gelişmeler de ele alındı.
  MEDVEDEV'LE DE GÖRÜŞTÜ

  Başbakan Erdoğan, Nükleer Enerji Zirvesi'ne katılmak üzere geldiği Washington'da, ikili temasları çerçevesinde ABD Başkanı Barack Obama ile yaptığı görüşmenin ardından Rusya Devlet Başkanı Medvedev ile bir araya geldi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Erdoğan Obama'nı gündemi Forum Tarih
Belgin Erdoğan Resimleri, Belgin Erdoğan Fotoları Sanatçı-Ünlü Resimleri 16 Ekim 2012
Erdoğan Arıca Kimdir, Erdoğan Arıca Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 10 Nisan 2012
Erdoğan İsminin Anlamı Nedir? İsimler Sözlüğü 21 Şubat 2012
Perıhan Erdogan İlköğretim Okulu Bilgileri Kızılcahamam Ankara Ankara Tanıtımı 19 Kasım 2011
Yıldız Tilbe & Yılmaz Erdoğan - Hani Gitmesen Diyorum Müzik Videoları 3 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş