Erdoğan: Phelps kadar olamadık

'Yurt İçi Haberler' forumunda UquR tarafından 20 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Erdoğan: Phelps kadar olamadık konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Erdoğan: Phelps kadar olamadık  Başbakan Erdoğan, Olimpiyatlarda Türk sporcuların başarısızlıklarına tepkili: Bir adam tek başına 8 altın kazanıyor. Ülke olarak 1 altınımız bile yok..
  [​IMG]


  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2008 Pekin Olimpiyatları'nda Türkiye'nin iyi dereceler elde edememesinden duyduğu üzüntüyü dile getirerek, "Bakın bir kişi 8 tane madalya getiriyor. Bizim ise aldığımız madalya sayısı 3 ve bunların içinde altın yok. Ama bir kişi tek başına süpürüyor. Bizde niye olmasın?" dedi.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Kartal'da inşa edilen Kartal Hasan Doğan Spor Kompleksi'nin açılış törenine katılan Erdoğan, olimpiyatlarda alınan başarısız sonuçlara tepki gösterdi. Konuşmasında son günlerde ABD'deki spor eğitimi ile ilgili bilgiler edindiğini anlatan Erdoğan, ilköğretim, ortaöğretim ve üniversitelerde spor eğitimi için ciddi yatırımlar yapıp bunu devam ettireceklerini söyledi.

  Erdoğan, "Özellikle büyük kulüplerimizin bu alana verecekleri heyecanlar diğer kulüpleri de teşvik edecektir. Hükümet olarak desteği vereceğiz. Geleceği yönelik adımları buna yönelik olarak atacağız" dedi.

  Dostu, merhum Hasan Doğan adına yapılan kompleks için de konuşan Erdoğan, "Hasan kardeşimle ilgili federasyon başkanlığına adaylığı söz konusu olduğu zaman Aysel kardeşim (Hasan Doğan'ın eşi) bunu istemiyordu, benden de rica ediyordu. 'Ne olur Hasan'ı ikna et girmesin bu işe' diye. Tabii ben de kendisine o zaman şunu söylemiştim, 'Ama bütün kulüpler istiyor. Bu noktada bu işe gönül vermiş bütün insanlar istiyor. O zaman burada büyük bir hassasiyet var. Bu arada oğlu Selim ve Zeynep kızmı da istemiyordu.

  Siz de burada fedakarlık yapacaksınız' dedim. Ve sonunda onlar da bu fedakarlığı yaptılar. Tabi iyi de oldu. Kısa zamanda futbol camiası iyi bir sinerji yakaladı. Bunun neticesini de kısa zamanda o sinerjiyle beraber alma fırsatı oldu" diye konuştu.

  Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Hasan Doğan'ın vefatı nedeniyle boşalan koltuğuna seçilen Mahmut Özgener'e başarı dileklerinde bulunan Erdoğan, yeni başkanın da Hasan Doğan'ın yolunda, onun kazanımları ile devam edeceğine inandığını söyledi. Erdoğan, "Burada başarıya ihtiyacımız var. Başarıya inanacağız. Tribünlerdeki çirkinlikleri bir tarafa koyan, barışı tribünlere getiren bir anlayışı egemen kılan ahlakı buralara hep birlikte yerleştireceğiz. Ben buna inanıyorum" ifadelerini kullandı.

  Konuşmasının bir bölümünde 2008 Pekin Olimpiyatları'na atıfta bulunan Erdoğan, Olimpiyatlarda 8'de 8 yapan ABD'li rekortmen yüzücü Michel Phelps'i örnek gösterdi. Erdoğan, "Temennim odur ki; futbolda bu adımı atarken, basketbolda da bu adımı atalım. Orada da bu başarıları yakalayalım. Aynı şekilde yüzmede bu başarıları yakalayalım. Bakın bir kişi 8 tane madalya getiriyor. Bizim ise aldığımız madalya sayısı 3. Ve bunların içinde altın yok. Ama bir kişi tek başına süpürüyor. Bizde niye olmasın? O da insan. Bizde de insanlar var. Ne gerekiyorsa bunu yapalım. Yetiştirelim. Bizim evlatlarımızın içinden, nasıl Phelps'ler çıkıyorsa, Ahmet, Mehmet de çıksın. O da gelsin madalyaları toplasın. Hep beraber dayanışma içerisine gireceğiz, el ele vereceğiz ve bu başarıları hep birlikte yakalayacağız. Bunlar her alanda olur. Enteresan olan şu. Takım oyunlarında olimpiyatlarda Türkiye yok. Sadece bireysel müsabakalarda var. Bu bizim için acı değil mi? Bunu da aşmamız lazım. Bunu da başarmamız lazım. Nasıl olur da biz takım oyunlarında olamayız. Öyleyse bunu başaracağız. Kararlılık içerisinde bunu başaracağız" diye konuştu.

  Erdoğan, belediye başkanlarına da seslenerek park ve bahçelere basket potalarının yerleştirilmesi gerektiğini ve spor salonlarına önem verilmesini istedi. Erdoğan, daha sonra Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ile birlikte kompleksin kurdelesini kesti.

  Törende Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile Hasan Doğan'ın eşi Aysel Doğan'ın yan yana oturdukları görüldü.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Erdoğan Phelps kadar Forum Tarih
Belgin Erdoğan Resimleri, Belgin Erdoğan Fotoları Sanatçı-Ünlü Resimleri 16 Ekim 2012
Erdoğan Arıca Kimdir, Erdoğan Arıca Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 10 Nisan 2012
Erdoğan İsminin Anlamı Nedir? İsimler Sözlüğü 21 Şubat 2012
Perıhan Erdogan İlköğretim Okulu Bilgileri Kızılcahamam Ankara Ankara Tanıtımı 19 Kasım 2011
Yıldız Tilbe & Yılmaz Erdoğan - Hani Gitmesen Diyorum Müzik Videoları 3 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş