Erdoğan, Livaneli'nin Veda'sında

'Kültür Sanat Haberleri' forumunda KaRDeLeN tarafından 25 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Erdoğan, Livaneli'nin Veda'sında konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Başbakan Erdoğan, Atatürk'ün hayatının anlatıldığı ''Veda'' filmini izledi. Filmin yazarı ve yönetmeni Livaneli Başbakan Erdoğan'ı kapıda karşıladı. Atatürk'ün çocukluğunu canlandıran F.Kağan Olcay da Erdoğan'dan ayrılmadı.

  [​IMG]

  Başbakan Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan ile filmi izlemek için geldiği Panora Alışveriş Merkezi girişinde, filmin yazarı ve yönetmeni Zülfü Livaneli tarafından karşılandı. Erdoğan, salon girişinde kendisini karşılayan, filmde Atatürk'ün çocukluğunu canlandıran küçük oyuncu Fikret Kağan Olcay'a oyuncak araba hediye etti.
  Başbakan Erdoğan, film çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, Livaneli'yi özellikle şiirleriyle, sazıyla ve müzikleriyle gayet iyi tanıdığını söyledi.
  Livaneli'yi gıyabında sürekli olarak hep takdir ettiklerini belirten Erdoğan, ''Hem bir senarist olarak hem bir yönetmen olarak başarılı bir uygulamayı görmüş olmak bizleri ayrıca mutlu etti. İnanıyorum ki Sayın Livaneli'nin bu yapıtla vermiş olduğu örnek, çok çok farklı bir örnek ve sinema dünyamızda herhalde ilklerden bir tanesi olacak. Temenni ediyorum ki arkası çok farklı bir şekilde gelir ve birçok aşamadığımız duvarları bu tür yapıtlarla aşma fırsatını da buluruz. Ben bundan dolayı Sayın Livaneli'yi kutluyorum'' diye konuştu.
  Atatürk'ün çocukluğunu canlandıran Kağan'ın oyunculuğunu nasıl bulduğunun sorulması üzerine Başbakan Erdoğan, ''Vallahi küçük Atatürk bambaşka. İyi bir dostluk oluşturduk. Kendisini çok başarılı buldum fakat Sayın Livaneli Kağan'ı nereden buldu onu anlamayamadım'' dedi. Livaneli de cevaben ''Çok uğraştık onun için, çok çocuk arasından seçtik, biz onu bulduk'' karşılığını verdi. Daha sonra Başbakan Erdoğan, küçük oyuncu Kağan'a dönerek ''Nasıl oynadın?'' diye sordu. Küçük oyuncu da ''Öyle işte'' dedi.
  Erdoğan, daha sonra asansöre yürürken bazı esnafla kısa süre sohbet etti. Erdoğan, kendisine ikram edilen limonatadan da içti.
  Başbakan Erdoğan, alışveriş merkezinden ayrılmadan önce bir ayakkabı mağazasına girdi.
  Filmin ikinci bölümünü, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker de izledi.
  AA
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Erdoğan Livaneli'nin Veda'sında Forum Tarih
Belgin Erdoğan Resimleri, Belgin Erdoğan Fotoları Sanatçı-Ünlü Resimleri 16 Ekim 2012
Erdoğan Arıca Kimdir, Erdoğan Arıca Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 10 Nisan 2012
Erdoğan İsminin Anlamı Nedir? İsimler Sözlüğü 21 Şubat 2012
Perıhan Erdogan İlköğretim Okulu Bilgileri Kızılcahamam Ankara Ankara Tanıtımı 19 Kasım 2011
Yıldız Tilbe & Yılmaz Erdoğan - Hani Gitmesen Diyorum Müzik Videoları 3 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş