Erdoğan Baykal'ı Malta'yla vurdu

'Haber Arşivi & Gündem' forumunda Siraç tarafından 26 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Erdoğan Baykal'ı Malta'yla vurdu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Erdoğan, il başkanları toplantısında Baykal'ın salı günü grupta 'Malta sürgünleri' benzetmesine cevap verdi. İnönü dönemini hatırlatan Erdoğan, 'Daha ileri giderlerse gerekirse açıklarım' dedi ve medya fena çattı.

  Başbakan Ak Parti Genel Merkezi'nde 'İl Başkanları Toplantısı'nda Baykal'a cevap verdi. medya patronlarına fena çattı. İşte Erdoğan'ın o konuşması:
  Hukuk işliyor yargı görevini yapıyor. Aksi ispat edilmeedikçe kimse suçlu değil ama hukukun üstünde de değil. Bütün her şeyi açıklığa kavuşturacak olan bağımsız ve tarafsız yargı. İftiraları söküp atacak olan yargıya yardımcı olmaktır. Hırçın tavırla ortalığı velveye verenler, Malta sürgünlerini hatırlatan önce 1938'e dönsün sayın İnönü'nin cumhurbaşkanlığı döneminde Tunceli sürgünlerine baksınlar. Daha ileri giderlerse bunun belgelerini de açıklarım.
  Benim milletim bunlara iktidar vermiyorsa bunalrı bildiği için vermiyor. Her fırsatta yargıyı töhmet altında bırakanlar a sesleniyorum Türkiye'de hava puslanmayacak. Sular tersine akıtılamayacak. Bugün olan normalleşmedir. korkulması gereken hukukun işlemesi değil işlemez hale getirilmesidir.
  Gelin siz de gücünüzü milletten alın. Büyük Türkiye'den yana olun. Bir kez olsun milletle aynı istikamete bakın. Bunların gururlanma diye derdi.. Her tarafı her şeyle donatın bir gün teşekkür edemezler...
  Türkiye artık eski Türkiye değil. Geçmişin kararnlıklarına çarpık anlayışlarına geri dönemez. Yaşananlar standartı yüksek demok Teşekkür etme derdi yokrasinin göstergesi. Hukukun ve adaletin yansımasıdır. Bundan sonra karşılarında hukuku bulacaklarını görmelidirler. Türkiye'nin büyümesini hazmedemeyenlerin yaptıkları yanlarına kar kalmayacak.
  Bu süreç sancılı ama 72 milyon adına hayırlı bir süreçtir. Bu ülke artık gelişmiştir. Zamanında seçim yapmasını Türkiye'de biliyor. Bunu Ak Parti iktidarı ile ispat ettik. İkincisini de ediyoruz. Biz yetki ve sınırlarımızı biliyoruz. Lütfen yürütmeye müdahele etmeyin. Yürütmenin haklarına da siz saygılı olun. Bırakın onlar da yasayla kendilerine verilen hakları kullansınlar...
  Biz halkımıza sorduk. 5 yıldan 4 yıla indirdik. Cumhurbaşkanlığı için de millete gittik. millet dedi ki cumhurbaşkanını halk seçsin dedi. bunun kararını da halk seçecek. Bu adımları biz attık. Biz milletimizden çekinmedik. Ama milletimize saygısı olmayanlar dolambaçlı yollardan geçiyor. Bu süreçte Ak Parti teşkilatı yine sabırlı olacak. Talimatla manşetler atan medyanın tahriklerine gelmeyecek.
  GAZETE PATRONLARI
  Dün cumhurbaşkanımız ile 3'lü zirve yaptık ona bile o kadar çirkin yorumlar yapılıyor ki , siz bu ülkede köstek mi olacaksınız. Devletin zirvesinin görüşmesi kötüğ bir şey midir? Ben patronlara sesleniyorum. Napıyım köşe yazarı sahip çıkamıyorum diyemezsin bunun sorumlusu sensin. Köşende yazı yazanın maaşını sen veriyorsun. Yarın feryat etmeye hakkın yok. Bir taraftan hükümete vurup ücretler neden böyle diyeceksin sonra da tutup yazarlarınla ekonomiyi çökertmeye kalkacaksın. Beni eleştirebilirler ama ülkeyi germeye aykırı.
  Herkes fikrini söylemekte serbesttir. Ama parayı sen veriyorsun. Herkes vitrinine iyi olanı koyar. Ha siz tutup bunu yapmayıp bana şikayete geleceksiniz. Bütün olanlara rağmen azami hassasiyet istiyorum. Buna ters düşünceler söylemekten sakınmalıdır. Geçen hafta 2 arkadaşımızın sarfettiği sözler söylenecek sözler değildir. Biz de incelem başlatıp disipline sevk ettik. bu sözler doğru olmadığı gibi bizide temsil etmiyor. Herkes muhasebesini yapsın. Tartacak ondan sonra söz söyleyecek. Partimizin tutumu ortadadır. Bunun dışında sadece söylenen kendilerini bağlar.
  Bu muhalefetin bozduğunu biz yapacağız. Şehirlere döndüğünüzde bu mesajları lütfen iletin. Türkiye'nin güçlü devlet millet olarak yarınlara uzandığını iletin. Dün Kandildi kandilin de hayırlara vesile olmasını
  Haber7

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Erdoğan Baykal'ı Malta'yla Forum Tarih
Belgin Erdoğan Resimleri, Belgin Erdoğan Fotoları Sanatçı-Ünlü Resimleri 16 Ekim 2012
Erdoğan Arıca Kimdir, Erdoğan Arıca Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 10 Nisan 2012
Erdoğan İsminin Anlamı Nedir? İsimler Sözlüğü 21 Şubat 2012
Perıhan Erdogan İlköğretim Okulu Bilgileri Kızılcahamam Ankara Ankara Tanıtımı 19 Kasım 2011
Yıldız Tilbe & Yılmaz Erdoğan - Hani Gitmesen Diyorum Müzik Videoları 3 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş