Erdinç Hoca Kimdir - Erdinç Hoca Biyografisi, Hayatı

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda Mavi_Sema tarafından 8 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Erdinç Hoca Kimdir - Erdinç Hoca Biyografisi, Hayatı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Erdinç Hoca hayatı, kimdir, yaşamı

  1976 yılında Kars, Selim ilçesi, Hasbey köyünde 10 çocuklu bir ailenin 9’uncusu olarak dünyaya geldi. Babası Mustafa, annesi Çiçek hanımdır. Lise mezunu olan Erdinç TİP, İlkokulu kendi köyünde, Ortaokulu Selim Eskigazi Köyü, Hacı Abdulhadi CİHANGİR Ortaokulunda bitirdi. iki yıl Medresede okudu. Daha sonra 1993’te başladığı Kars İmam- Hatip Lisesinden 1996 yılında mezun oldu. Askerliğini sırasıyla Afyon/ Emirdağ ilçesi, Kütahya Er Eğitim Taburu ve Mardin/ Mazıdağı ilçesinde yaptı. İmam Hatipliğe ilk olarak Selim, Karahamza Köyünde bir buçuk yıl, Selim Cumhuriyet mah. Camii’nde bir buçuk yıl, kazanmış olduğu daimi vekillik sınavından sonra Selim Yenice Köyü’nde iki yıl görev yaptı.

  2005 yılında Vekil olan İmam Hatip’ler kadrolu olarak atandılar. Kadrosunu aldıktan sonra ilk görev yaptığı Karahamza Köyü’ne tayinini istedi ve oraya atandı. Hâlen bu köyde görev yapmaktadır. Şiir yazmaya ’95, ‘96 yıllarında başladı. Yayınlanmış “ İlk Cemre ” “Selim’li Halk Şairlerimiz ve “ Selim’li Halk şairi Muhsin Söğüt’ün hayatı ve sanatı” üzerine araştır” adlı kitapları ile yayınlanmaya hazır “Kalbimin feryadı” ve “ Sessiz Çığlık ” adlı iki şiir kitabı daha vardır. Ayrıca bitmiş olan “Müjdeci Makaleler -1- ” adında bir makale kitabı da vardır.

  Şiirleri çeşitli Gazetelerde yayınlandı. Yine Selim’li halk şairimiz Muzaffer BOZ’un hayatı, sanatı ve şiirleri üzerine bir araştırma yaparak şiirlerini “ Geçti Ömrüm” adlı bir kitap ta toplamıştır. Şiirlerini genellikle kafiyeli ve hece veznine göre yazan Erdinç TİP, serbest olarak da şiirler yazmıştır. Klasöründe yaklaşık olarak 250 şiir’i daha bulunmaktadır. Ayrıca Divan şiir’ini ve muhammes şiirini de ustaca yazmaktadır. Şiirlerini www. Antoloji. Com sitesinde yayınlamaktadır. Evli ve Şeyma Zelâl ile Muhammed Beşir adında iki çocuğu vardır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Erdinç Hoca Kimdir Forum Tarih
Erdinç İsminin Anlamı Nedir? İsimler Sözlüğü 21 Şubat 2012
Erdinç Gülener Resimleri - Erdinç Gülener Fotoları Sanatçı-Ünlü Resimleri 17 Şubat 2011
Erdinç Gülener Kimdir - Erdinç Gülener Biyografisi Sanatçı Tanıtımları 17 Şubat 2011
Erol Erdinç Kimdir - Erol Erdinç Biyografisi Sanatçı Tanıtımları 9 Ocak 2011
Dikenüstü - Erdinç Öncü Kitap, Resim ve Dergi 30 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş