Erdal Sarızeybek (Biyografi)

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda KaRDeLeN tarafından 6 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Erdal Sarızeybek (Biyografi) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Erdal Sarızeybek (Biyografi)


  [​IMG]
  Kırşehir- Kaman doğumlu olan Erdal SARIZEYBEK 1976 yılında Kara harp Okulu'dan jandarma teğmen rütbesiyle mezun oldu. 1978-1996 yılları arasında jandarma teşkilatının sınır[​IMG] eğitim ve iç güvenlik birliklerinde komutanlık yaptı.
  1990 yılında Fransız Jandarma Subay Okulundaki öğrenimini müteakip 92-94 yılında Şemdinli Hudut Tabur Komutanlığı görevinde bulundu.
  1996-98 yılında Paris Askeri Ataşe Yardımcılığına atanan SARIZEYBEK[​IMG] 2002 yılında Türkiye'de Adli Kolluk konusunda[​IMG] master yaptı. 1999-2003 arasında Van[​IMG] Manisa ve Şanlıurfa'da İl Jandarma Komutanlığı görevlerinde bulundu. Sarızeybek[​IMG] 2005 yılında Ankara atandığı Uzman Jandarma Öğrenci Alay Komutanlığı görevinde iken albay rütbesinde[​IMG] kendi isteğiyle emekliye ayrıldı.
  Türk Silahlı Kuvvetleri Birinci Derece Gümüş Liyakat Madalyası sahibi emekli albay Sarızeybek[​IMG] evli[​IMG] iki çocuk babası olup çok iyi derecede Fransızca bilmektedir.
  30 Ağustos 1992. Saat 05.00 suları. Haberci koşarak içeri girdi ve..
  - Komutanım. Acele telsize gelin. Teröristler Alan Karakoluna saldırıyor..
  Yedi kişi yola koyulduk[​IMG] birimiz bir daha geri dönmedi. Tam yardıma geldik derken şiddetli bir patlamayla araç havalandı[​IMG] mayına bastık ve pusuya düştük. Allahtan başka kimse yoktu yardımımıza gelecek[​IMG] çatıştık saatlerce bir başımıza…….
  13 Eylül 1992 Aktütün ve 29 Eylül 1992 Derecik çatışmaları.
  Daha Alan'ın izleri ne duvarlarda ne beynimizden silinmemiş. Ben ne yapayım! Şemdinli'de devlet yok! Sadece asker var vatandaş var[​IMG] ikisi de yalnız!Bir terör belası varsa[​IMG] devlet bütün kurumlarıyla mücadele edecektir[​IMG] yalnız askeriyle değil! Bunlar isyan değil bir haykırış[​IMG] şehirlerin acısıyla dolu bir feryat..
  Nasıl bu acıya katlanır bu yürek. Katlanıyormuş[​IMG] anladım[​IMG] 16 şehidimizi uğurlarken…
  Silahlandık. Hepimiz; hem asker hem korucu. Irak kuzeyinde açık silah pazarı var[​IMG] bir de her siparişi karşılayan Iraklı Cemal. Çatıştık ölesiye..
  Emin Çölaşan'ın Önsözü:
  Bir solukda okudum. Gerçekten muhteşem. O dönemi Türkiye'nin gelecek kuşakları çok iyi bilmek zorunda. Biz sıcak yuvalarımızda[​IMG] masalarımızın başında otururken[​IMG] yiyip içer eğlenirken[​IMG] ana baba kuzuları oralarda vuruşuyor[​IMG] sakat kalıyor[​IMG] can veriyordu.
  Şemdinli'de yaşadığı sınır karakol baskınları… PKK terörü ile kaçakçılığın ilişkisi…Yaşanan acı olaylar…Okurken tüylerim ürperdi..Bunlar bize çok şey öğretmeli[​IMG] hem de gelecek kuşaklara.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Erdal Sarızeybek (Biyografi) Forum Tarih
Kurt Kapanı Kitap Özeti - Erdal Sarızeybek Kitap Özetleri & E-Kitaplar 27 Kasım 2010
Şemdinli'de Sınırı Aşmak - Erdal Sarızeybek Kitap, Resim ve Dergi 28 Şubat 2010
Erdal Sarızeybek Kimdir - Erdal Sarızeybek Hakkinda Hersey Biyografi & Otobiyografi 23 Ekim 2008
Erdal İsminin Anlamı Nedir? İsimler Sözlüğü 21 Şubat 2012
Erdal Beyazgül Alın Yazısı 2012 Albümü Tanıtımı Albüm Tanıtımları 18 Ocak 2012

Bu Sayfayı Paylaş