Erdal Beşikçioğlu Kimdir?

'Sanatçı Tanıtımları' forumunda Mavi_Sema tarafından 25 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Erdal Beşikçioğlu Kimdir? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ]Erdal Beşikçioğlu (Erdal Beşikçioğlu Kimdir? - Erdal Beşikçioğlu Hakkında)
  1970 yılında Ankara'da doğdu.

  Orta öğrenimini İzmir Özel Türk Koleji'nde tamamladı.

  1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı'na girdi. Konservatuar eğitimi sırasında “William Guskill” ile yaratıcı drama üzerine workshop çalışmalarına katıldı.

  1993 yılında mezun oldu ve aynı yıl Devlet Tiyatrolarında sanatçı (oyuncu) olarak göreve başladı. 95-96 sezonunda Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nda müdür vekili olarak görev aldı.

  Halen Ankara Devlet Tiyatrosu'ndaki görevine devam etmektedir.

  Rol Aldığı Sinema Filmleri

  Eve Giden Yol
  Barda
  Vali

  Rol aldığı Dizi
  [​IMG]
  Ankara Devlet Tiyatrosu oyuncusu..Şu sıralar Köprü adlı dizide Vali Faruk Yazıcı'yı canlandırmakta.

  Filmleri:

  Barda Nasır 2006
  Eve Giden Yol Mahmut 2006
  Köprü Fikret Yazıcı 2006
  Seni Çok Özledim Sado 2005
  Ödünç Hayat Mustafa 2005
  Körfez Ateşi 2005
  Kasırga İnsanları Yunus 2004
  Mars Kapıdan Baktırır Süha 2004


  Köprü dizisi ile ilgili yapılmış bir röportaj:

  SÜPER VALİ’YE BENZEMEK YETMEZ

  Yazıcıoğlu’na benzerliği ile dikkat çeken Erdal Beşikçioğlu, "Tip olarak benzemek iyi oldu... Ancak bu benzerlik yetmez, Vali’nin anısına yakışacak bir oyunculuk sergilemek daha önemli. Böyle bir kimliği oynamak, Yazıcıoğlu’nun düşüncelerini halka aktarmak benim için büyük mutluluk. Umarım Recep Yazıcıoğlu’nun halkla sağladığı empatiyi ben de dizide sağlayabilirim" dedi.
  Vali Yazıcıoğlu’nun halkın dilinden anlayan ve halkla çok iyi anlaşan bir siyasetçi olmasının, oynayacağı role daha çok keyif kattığını söyleyen Erdal Beşikçioğlu, yazar Ayşe Kulin’in kitapta çok başarılı bir portre çizdiğine inanıyor.

  Recep Yazıcıoğlu’nun sivri dilinden dolayı merkeze alınması hatırlatılınca gülüyor Beşikçioğlu. "Hayatta sizin de böyle sert çıkışlarınız oldu mu" sorusuna ise şu yanıtı veriyor;

  "Kendisi merkeze alınmasını tatil olarak nitelendiriyordu. Ben de bu projeye başlamadan önce Devlet Tiyatroları’nda bir istifa krizi yaşadım. Belki de Yazıcıoğlu’yla aynı suyun insanı olduğumuz için olaylara biraz daha hararetli ve sıcakkanlı bakıyoruz. Sanıyorum Recep Bey’le ruhen örtüştüğümüz nokta bu. Ama engin bir deha, hayatını adamış bir insan Recep Yazıcıoğlu."

  AİLESİYLE TANIŞMAK İSTEMEDİM

  Recep Yazıcıoğlu’nun sporcu kimliğinin diziye yansıyıp yansımayacağı sorusu üzerine, "İlerleyen bölümlerde senaryoda olursa onu da yaparız. Çünkü ben bir sporla 2-3 saat uğraşırsam yaparım, gençliğimde iyi sporcuydum" diyen Erdal Beşikçioğlu, Recep Yazıcıoğlu’nun ailesiyle de özellikle tanışmak istememiş. Role hazırlanırken etkilenmek istemediği için böyle bir karar aldığını belirten Beşikçioğlu, dizi başladıktan sonra Yazıcıoğlu Ailesi’nden bir teşekkür almanın kendisi için en büyük mutluluk olacağını söyledi.

  Beşikçioğlu rol arkadaşını ise şöyle yorumladı: "Bu projede yer alan herkes müthiş. Özellikle Ayşegül çok eğlenceli, leb demeden leblebiyi anlıyor. İyi ki Ayşegül var, başkası bu rolde nasıl olurdu bilemiyorum ama benim gözümde Ayşegül gibi bir kimlik vardı. Ayşegül süper."
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Erdal Beşikçioğlu Kimdir Forum Tarih
Erdal Beşikçioğlu Kimdir - Erdal Beşikçioğlu (Behzat Ç ) Hayatı Resimleri Sanatçı Tanıtımları 10 Ocak 2011
Erdal İsminin Anlamı Nedir? İsimler Sözlüğü 21 Şubat 2012
Erdal Beyazgül Alın Yazısı 2012 Albümü Tanıtımı Albüm Tanıtımları 18 Ocak 2012
Erdal Küçükkaya Rüzgara Yazıldı 2011 Albümü Tanıtımı Albüm Tanıtımları 26 Aralık 2011
Erdal Aşka Aşığım 2011 Albümü Albüm Tanıtımları 26 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş