Erbaa Yuvam Anaokulu Tokat

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 23 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Erbaa Yuvam Anaokulu Tokat konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Erbaa Yuvam Anaokulu Hakkında - Erbaa Yuvam Anaokulu Tanıtım - Erbaa Yuvam Anaokulu Resimleri - Erbaa Yuvam Anaokulu İletişim Bilgileri
  Erbaa Yuvam Anaokulu Tokat Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Erbaa Yuvam Anaokulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Erbaa Yuvam Anaokulu resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Erbaa Yuvam Anaokulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel etkinlikler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: TOKAT / ERBAA

  Adı: ERBAA YUVAM ANAOKULU

  Adresi: YUNUS EMRE MAH.ATATÜRK CAD.3 NOLU SAĞLIK OCAĞI KARŞISI - ERBAA

  Telefon Numarası: 3567156444
  Erbaa Yuvam Anaokulu, Eylül 2005 tarihinde Tokat ili Erbaa ilçesinde ilk bağımsız anaokulu olarak açılmış ve okulumuz binası Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yıldız proje olarak inşa edilmiştir. Anaokulumuz, 3 - 6 yaş grubunu içeren tam gün ve tam yıl eğitim yapar. Çalışma saatleri 08.00 - 17.00 arasındadır.

  Anaokulumuz, M.E.B.'na bağlı okul öncesi eğitim alanında deneyimli pedagojik formasyona sahip uzman yöneticinin rehberliğinde özenle seçilmiş öğretmen kadrosu, aşçısı, yardımcı personeli ve servisiyle hizmet verir.

  Anaokulumuz, M.E.B.'na bağlı Okul Öncesi Eğitim Genel Müdürlüğü'nün uzman kadrosuyla hazırlanmış 3 - 6 yaş çocuklarının Bedensel, Sosyal, Duygusal, Zihinsel Ve Psikomotor gelişimini destekleyecek nitelikte program uygular.
  AMACIMIZ

  Eğitim; çocuklarımızın toplum yaşayışında yerlerini almaları için gerekli bilgi, beceri ve anlayışları elde etmelerine, kişiliklerini geliştirmelerine yardım etmektir. Bu, sistemli ve planlı bir süreçtir. Küçük yaşlarda en iyi eğitim, görerek ve yaşayarak alınır. Öğrencilerimize sevgi, saygı, paylaşma, sorumluluk, yardımlaşma, dürüst ve sağlam karakterlere sahip olmayı aşılamak temel ilkemizdir.
  MİSYONUMUZ

  Bütün çocuklarımıza; yaparak, yaşayarak öğrenme ortamları sunmak, çocuklarımızı hayata hazırlayıp, tüm çocukların ilgi ve sevgisini kazanmak için varız.
  VİZYONUMUZ

  En gelişmiş eğitim modelini uygulayarak, yaratıcı bireyler geliştirmek ve ekip ruhunu pozitif enerjiyle birleştirerek okul öncesi eğitimi toplumun tüm kesimlerinde yaygınlaştırmak
  EĞİTİCİ ETKİNLİKLERİMİZ

  * Serbest oyunlar
  * Grup oyunları
  * Plastik çalışmalar
  * Kağıt kesme / yapıştırma / origami
  * Ritm ve müzik eğitimi
  * Şiir / bilmece / parmak oyunu
  * Hikaye
  * Konuya bağlı sohbet
  * Sohbet
  * Kukla
  * Tiyatro
  * Dramatizasyon
  * Yaratıcı Drama
  * Deney ve Gözlem
  * Resim
  * Hareket eğitimi
  * Okula hazırlık çalışmaları

  EĞİTİM SİSTEMİ

  Okul öncesi eğitimin amaçlarından biri de çocuklarımızın, yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmektir. Farklı düşünme, hayal kurma, sezgi, orjinallik ve yaratıcı düşüncenin en önemli noktalarıdır. Bu amaç doğrultusunda, yaratıcılığın geliştirilmesinde çeşitli materyaller kullanılarak eğitim vermekteyiz.
  EĞİTİMİMİZİ OLUŞTURAN DİNAMİKLER

  Büyük ve küçük çocukların oynayabileceği bahçe ve oyun alanı. Geniş, ferah, aydınlık bir mekân. Raflarda, dolaplarda saklanmayan, her an çocukların kullanımına hazır ilgi köşeleri, rengârenk, eğitici, sevimli oyuncaklar.

  Öğretmenler gözetiminde de olsa temel ihtiyaçlarını kendi görebilen, yemeğini kendisi yiyen, tuvalete kendisi giden, el yıkama alışkanlığı edinmiş çocuklar. Düzenli, ama zorunlu olmayan uyku saatleri. Kendine güvenen çocuklar. Resim sehpalarında kil çalışmaları, baskı ve el işleri, boyalar, fırçalar, kalemler, rengarenk hamurlar, kalıplar. Çocuğunuz sanatla çalışıyor. Belki de evinizde bir ressam büyümekte.

  3 - 6 yaşındaki çocuğunuzun ilgi alanına göre halk oyunları, animasyon ve drama çalışmaları yapacağı etkinlikler Sistemli bir düşünce yeteneği. Hafızayı, zekayı mantığı ve stratejiyi bir arada kullanmayı öğrenmek! Özel programıyla ilkokula hazırlık sınıfı. Eğitimli, deneyimli, güler yüzlü, çocukla ve velisiyle sağlıklı bir iletişim kurmayı amaçlayan dinamik bir kadro.

  Kaynak : webrehberi.biz - anaokulum.org - okulweb.meb.gov.tr -
  www.meb.gov.tr
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Erbaa Yuvam Anaokulu Forum Tarih
Gaziosmanpaşa Üniversitesi Erbaa Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Bilgileri Üniversiteler 11 Mayıs 2011
Gaziosmanpaşa Üniversitesi Erbaa Meslek Yüksekokulu Bilgileri Üniversiteler 11 Mayıs 2011
Tokat - Erbaa - Erbaa Merkez Anadolu Lisesi Liselerimiz 8 Temmuz 2010
Tokat - Erbaa - Yılmaz Kayalar Anadolu Lisesi Liselerimiz 8 Temmuz 2010
Tokat - Erbaa - 75.Yıl Erbaa Lisesi Liselerimiz 8 Temmuz 2010

Bu Sayfayı Paylaş