Enixma E-Dergi Download

'E-F' forumunda NeslisH tarafından 1 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Enixma E-Dergi Download konusu Tanıtım:
  Bir grup linux kullanıcısının başta GNU/Linux olmak üzere açık kaynak kodlu - özgür işletim sistemleri ve programları için oluşturdukları e-dergi projesidir.

  Yazar kadrosunun yazılarında özgür sistemlerin en can alıcı ve ilgi çeken konularını ele alıyor. Yazdıkları yazıların sade ve anlaşılır olması her kesimden linux kullanıcılarının anlamasını ve hoşça vakit geçirmesini sağlıyor.

  Üreticiden : Enixma E-Dergi'nin 20. sayısı hazır. Bu sayıda kişisel verilerin saklanması için şifrelenmiş disk bölümleri oluşturma konusuna devam ediyoruz. LUKS kullanımı ve yapılandırması adım adım anlatılıyor. Güvenlik konusunda geçen sayıda ve bu sayıda yer verdiğimiz disk şifreleme konusunu destekleyecek biçimde kabuk programlama konusunda da güvenlik konusunu ele aldık.

  Programlama yapanların veya sistem yöneticilerinin özellikle dikkat etmesi gereken ama gözden kaçtığı anda ciddi tehlikeler yaratabilecek olan bazı ufak tefek ayarlar, programlarınızı yazarken alışkanlık veya dikkatsizlik sonucu yazılan hatalı kodların nelere yol açabileceği ve bunların nasıl önüne geçilebileceğini ayrıntısı ile anlatıyoruz.

  Vektör tabanlı bir grafik çizim aracı olan Inkscape'i anlatırken birlikte eniXma Mayıs 2008'in kapağını hazırlıyoruz.

  Elektronik konusundaki yazılarımıza RS232 konusunun devamı olarak, bu sayıda seri iletişim ile devreden yollanan verinin işlenmesini ele alıyoruz. Gelecek sayılarda ise bilgisayarımızdan ev aletlerini kontrol etmeye başlıyoruz. Şimdiden hazırlığınızı yapın.

  Önceden çıkış tarihi belirtilen bazı Linux dağıtımları; Mandriva 2008.1 Spring, Ubuntu 8.04 ile Lapis ekibinin kişisel çabaları ile geliştirdiği Lapis Linux ve BSD ailesinin üyesi olan PCBSD 1.5 sürümü de bu sayıda incelemelerde yer alıyor. İncemeleyi yazdıktan sonra derginin çıkmasına iki gün kala PCBSD 1.5.1 sürümü de duyurulduğu için haberler kısmında kısaca farklarına yer verdik. 1.5 kullananlar 1.5.1'e terfi edebilirler. Haziran sayısında eğer önceden duyurulduğu tarihe yetişirse Fedora 9 sayfalarımızda yerini alacak. OpenSUSE'nin Haziran ayında çıkacak olması nedeni ile incelemesi de Temmuz sayısında şimdiden yerini ayırtmış durumda.

  Berkeley Software Distribution kısaltması olan BSD, Türk kullanıcıların bildiği ve kullandığı bir diğer işletim sistemi olarak son iki sayıda PCBSD 1.4.1, DesktopBSD 1.6 ile yer almıştı. Gelecek sayılarda da BSD ailesinin diğer üyeleri de sayfalarımızda yer alacak. BSD ile daha önce tanışmadıysanız veya sadece adını duyduysanız gelecek sayılarımızı izleyin. Belki aradığınız BSD ailesinin bir üyesidir.

  Sürüm : 20. sayı

  Boyut : 7.53 Mb

  Kullanım İzni : Açık kaynak kodlu (GNU/GPL)

  Dil : Türkçe


  İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

  Üretici Firma : EniXma

  [​IMG]
  [​IMG]

  Enixma E-Dergi
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Enixma Dergi Download Forum Tarih
Enixma (E-Dergi) 19 Download E-F 1 Şubat 2009
Enixma (E-Dergi) 17. sayı Download E-F 1 Şubat 2009
Enixma (E-Dergi) Ücretsiz indir E-F 1 Şubat 2009
Genç Kalemler Kimlerdir Dergisi ve Kurucuları Kısaca Bilgi Kitap, Resim ve Dergi 8 Ağustos 2013
Cumhuriyet Döneminde Çıkarılan Edebi Dergiler Tarihi Bilgiler 27 Aralık 2012

Bu Sayfayı Paylaş