Engelleri Aş Başarıyı Yakala - Mehmet Abidin Kartal

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda DeMSaL tarafından 23 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Engelleri Aş Başarıyı Yakala - Mehmet Abidin Kartal konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Engelleri Aş Başarıyı Yakala - Mehmet Abidin Kartal - Kitap Özet  Kitap Özet

  İnsan şu hayat içinde bir yolcu... Ruhlar âleminden anne rahmine, anne rahminden, çocukluğa, çocukluktan gençliğe, gençlikten ihtiyarlığa, ihtiyarlıktan kabre, kabirden haşre, haşirden ebede doğru yol alıyor. Her zamanın insanın üzerinde bir başka tesiri oluyor, her yaşın bir başka hükmü bulunuyor.

  İnsan her daim kendini bir başka yolda, bir başka rolde, bir başka sınavda buluyor. Bu sınav zamandan zamana, mekândan mekâna değişiklik gösterdiği gibi, sınav vesileleri kişiden kişiye de farklılık gösteriyor. Herkes aynı insanlık paydasında buluşsa bile herkesin sınavı ayrı ayrı oluyor.

  Sınav sorgusunun yoğun olarak yaşandığı dönemler genellikle ergenlikten ilk gençliğe geçilen günlere rastlıyor. Bu sorgulamayı yaşadığınızda yaşınız kaç olursa olsun gerçek yaşınız kendinizde kâinata meydan okuyabilecek bir gücü bulduğunuz yaş oluyor. Bu dönem fetihlerin ve fütuhatların olduğu bir dönemdir.

  Bu dönem, insanın zihnini dağıtan, himmetini söndüren, şevkini kıran nefsi arzuların, his ve heveslerin galeyanda olduğu bir süreçtir aynı zamanda... Bu bakımdan, gençlik, dizginlenmesi halinde insanı pek büyük hayır ve mutluluklara, başarılara ulaştıracak güç kaynağıdır. Şayet dizginlenmezse, bunca büyük potansiyeli ile birlikte, gençlik kötülüklere, felaketlere, maddi ve manevi tehlikelere sebep teşkil edebilir.

  İnsan hayatı, çocukluk ve gençlik istasyonlarından geçerek devam eder. Bu istasyonları geçerken uyulması gereken kurallara uyanlar, yüreklerini sevgiyle sulayıp geliştirenler, hayatlarında başarılı, mutlu ve huzurlu olurlar. Başkalarına faydalı olmak, veren el olmak, mutluluğa atılmış en sağlam adımlardır. En büyük başarı mutlu olmaktır. İşte size bunun formülü, “İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olanıdır.”

  Kitap Kapak

  [​IMG]

  Engelleri Aş Başarıyı Yakala
  Mehmet Abidin Kartal
  · Paraf Yayınları
  · Basım Tarihi : 03 - 2010
  · ISBN : 978-605-5539-01-6
  · Sayfa Sayısı : 248
  · Etiket Fiyatı : 13.00 TL
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Engelleri Başarıyı Yakala Forum Tarih
İletişimdeki engelleri kaldırmanın yolları nelerdir? Maddeler halinde Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014
Çocugun Küfür Etmesini Nasıl Engelleriz? Çocuk Sağlığı ve Bakımı 26 Ekim 2010
Diş Çürüklerini Önceden Nasıl Engelleriz Ağız ve Diş Sağlığı 11 Haziran 2010
Ergenlik dönemi özellikleri - Ergen-Ebeveyn iletişim engelleri- Ergenlik dönemi Çocuk Sağlığı ve Bakımı 9 Mart 2010
Kahvaltı çocuklarda başarıyı etkiliyor. Çocuk Sağlığı ve Bakımı 7 Ekim 2010

Bu Sayfayı Paylaş