En zayıf Van, en şişman Çanakkale

'Yurt İçi Haberler' forumunda princess_28 tarafından 13 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. En zayıf Van, en şişman Çanakkale konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Türkiye'nin şişmanlık haritasını çıkartan uzmanlar; ilginç sonuçlara ulaştı. En geniş kalçalılar Giresun'da; en zayıflar Van'da, en kalın belliler Antalya'da, en şişmanlar ise Akdeniz'de yaşıyor.

  Türkiye'nin şişmanlık haritası çıkartıldı. Buna göre, en geniş kalçalılar Giresun'dan, en kalın belliler Antalya'dan en zayıflar Van'dan, en şişmanlarsa Çanakkale'den çıkıyor.

  Türkiye Metabolizma Derneği Obezite ve Lipit Hipertansiyon Grubu, Türkiye'nin şişmanlık profilini çıkarttı. 3 yıl süren çalışmanın ardından tamamlanan araştırmaya, ülkemizin farklı illerinden 20'li yaşlarda 10 binin üzerinde kişi katıldı.

  KADINLAR BAŞI ÇEKİYOR

  İlk olma özelliği taşıyan çalışmaya göre, Türkiye'de görülen obezite kadınlarda daha fazla rastlanıyor. 100 kadından 40'ı obezken, erkeklerde bu rakam 20'ye düşüyor. Bunun nedeni, kadınların doğumdan ve menopozdan sonra kilo almasına bağlanıyor.

  DİYET İŞE YARAMIYOR!

  İllere göre bakıldığında ise şişman oranı en yüksek kent Çanakkale olarak karşımıza çıkarken, en geniş kalçalılar Giresun'da, en kalın belliler antalya'da, en zayıflar ise Van'da yaşıyor. Akdeniz mutfağında hafif yemeklerin bulunmasına rağmen en fazla obez Akdeniz Bölgesi'nden çıkıyor.

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - zayıf şişman Çanakkale Forum Tarih
Zayıfa da şişmana da egzersiz Diyet Beslenme 17 Mart 2010
Tek Şişman Beyniniz - Düşünce Gücüyle Zayıflama - Yasemin Soysal Kitap, Resim ve Dergi 1 Şubat 2010
Zayıflık Şişmanlık Ve Sinir Genel Sağlık 27 Ocak 2009
Şişman adamın zayıflama hayali Dini Sohbetler Dini Forum 21 Ocak 2009
Zayıf metaller nedir nelerdir kısaca Konu Dışı Başlıklar 30 Aralık 2015

Bu Sayfayı Paylaş