En Tehlikeli Virüsler Amerika'da

'Spy ve Virüs Haberleri' forumunda Dine tarafından 24 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  En Tehlikeli Virüsler Amerika'da konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Avg'nin araştırması en tehlikeli sitelerinin nerede olduğunu belirledi. Bu araştırmanın detaylarını yazımızda okuyabilirsiniz.
  AVG Technologies, zararlı web sitelerini inceleyen araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Bu araştırma, düşünülenin aksine dünyanın en zararlı web sitelerinin Çin gibi ülkelerde değil Amerika'daki sunucularda barındırıldığını gösteriyor.
  Yapılan araştırma, AVG'nin Linkscanner web güvenlik ürününü kullanan dünya üzerindeki 110 milyondan fazla kullanıcısı tarafından, son 6 ay içinde rapor edilen tehlikelerin analizlerine dayanıyor. Araştırma, zararlı içeriğe sahip sitelerin, son kullanıcıların online banka kimliklerini, sosyal sitelerdeki şifrelerini, kredi kartı ve banka kimlik bilgilerini hedeflediğini ve bu konuda artış olduğunu da gösteriyor (Cep Telefonu Sahipleri, Virüslere Dikkat!)
  .


  [​IMG]
  Amerika'yı Almanya ve Çin takip ediyor
  Araştırma dünya çapındaki AVG kullanıcılarının raporladığı sitelere dayanıyor. Bu raporlara göre, en tehlikeli sitelerin sunucularının % 44Amerika'da bulunuyor.
  Bu listeye göre Amerika'yı %5 ile Almanya ve Çin takip ediyor. Şirketin açıklamasına göre zararlı içeriğe sahip bu web sitelerinin birçoğu aslında hacker'lar tarafından istismar edilen yasal siteler. Toplamda, zararlı içeriğe sahip sunucuların yaklaşık 4.600'ü Amerika'da faaliyet gösteriyor
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Tehlikeli Virüsler Amerika'da Forum Tarih
Tren Vantilatör Otomobil Gibi Hızlı Hareket Eden Cisimleri Durdurmak Niçin Tehlikelid Seviyeli-Ciddi Konular 28 Ocak 2014
En Tehlikeli Ölümcül Gripler Genel Sağlık 4 Eylül 2013
Depremde Tehlikeli Durumlar Nelerdir Seviyeli-Ciddi Konular 30 Haziran 2012
Evde Meydana Gelebilen Tehlikeli Durumlar Nelerdir Seviyeli-Ciddi Konular 23 Haziran 2012
Tehlikeli Atık Yönetimi ve Atıkların Özellikleri - Tehlikeli Atık Yönetimi Hakkında Doğa ve Bitkiler 9 Mart 2012

Bu Sayfayı Paylaş