En Sevdiklerinizi Masaüstünüzde Gösterin - Masaüstü Kişileri

'Msn Plus-Discovery' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 31 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  En Sevdiklerinizi Masaüstünüzde Gösterin - Masaüstü Kişileri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  En Sevdiklerinizi Masaüstünüzde Gösterin - Masaüstü Kişileri
  En çok önem verdiğiniz dostlarınızın veya mesai arkadaşlarınızın Messenger'daki durumlarını, kişi listesini açmadan bilmek ve bu kişilerin konuşma pencerelerini çok pratik bir şekilde açmak ister miydiniz? "İsteriiiz" diyorsanız Messenger Plus! Live'ın Masaüstü Kişileri tam size göre!
  [​IMG]
  Messenger Plus!'ın bu özelliğinin etkinleştirilip masaüstünde gösterilecek kişilerin seçildiği pencereye kişi listenizin Plus! menüsü ya da Plus! düğmesi menüsünden Masaüstü Kişileri öğesini seçerek ulaşabilirsiniz.

  Masaüstü Kişileri penceresi
  [​IMG]

  Bu pencerede kişi adlarının yanındaki kutucukları işaretleyerek masaüstü kişilerinizi topluca seçebilirsiniz. Kişi listenizden bir veya birkaç kişiyi masaüstünüzde göstermek istediğinizde ise bu pencereyi açmadan da kişi listesinde kişinin sağ tıklama menüsünden Messenger Plus! Özellikleri > Masaüstünde Göster öğesini seçmeniz yeterli. Masaüstünüzde birçok kişiyi gösterirken hepsini birden kapatmak için Masaüstü Kişileri özelliğini etkinleştir kutucuğunun işaretini kaldırın.

  Bu özellik birçok seçenek de sunuyor. Seçeneklere ulaşmak için Messenger Plus! Live Tercihleri > Messenger > Masaüstü Kişileri bölümüne gelmeniz gerekmektedir.

  Masaüstü Kişileri Tercihleri penceresi
  [​IMG]

  Kişi pencerelerinde gösterilecek metin kısmından yapacağınız seçime göre masaüstü kişisi penceresi bir ya da iki satırlı olarak gösterilecektir. Pencerenin uzunluğunu ise kenarından tutup çekerek kendiniz ayarlayabilirsiniz.

  Kişinin durumuna göre ayarları değiştir kısmından ise iki seçenek belirleyebilirsiniz.
  • Saydamlık değiştir (Bu seçenek belirlediğiniz asıl saydamlık oranını Çevrimiçi kişiler için kullanırken Meşgul->Dışarıda->Çevrimdışı'ya doğru gittikçe saydamlığı otomatik olarak artırır.)
  • Çevrimdışıyken gizle (Bu seçenek Çevrimdışı kişilerinizi masaüstünüzden kaldırır, Çevrimiçi olduklarında masaüstünüzde tekrar gösterir.)

  Yeni iletide kişi penceresini yakıp söndür seçeneği kişiden yeni bir ileti aldığınızda masaüstü kişisi penceresini, Messenger'ın görev çubuğu düğmesini yakıp söndürdüğü gibi yakıp söndürebilir. Yanıp sönme rengi varsayılan olarak kişi penceresi arka plan renginden daha koyu bir renkle yapılır.

  Kişi penceresinde ifadeleri göster seçeneğiyle kişi adları ve kişisel iletilerdeki varsayılan Messenger ifadelerinin yerine ifade kısayollarının gösterilmesini seçebilirsiniz.

  Görünüm ayarları kısmındansa pencerenin arka plan, kenarlık, metin renklerini ve saydamlığını belirleyebilirsiniz. Renk seçim penceresini açmak için renk kutucuklarına basın. Ancak kişilerinizin kendi adlarına ve kişisel iletilerine koydukları renkler burada belirlediğiniz renkten baskındır.

  Görünüm ayarları kişiye göre de değiştirilebilir. Bunu yapmak için masaüstü kişisi penceresinin sağ tıklama menüsünü açın ve Görünüm Ayarları öğesini seçin.

  Yine aynı menüden Takma Ad Koy öğesini seçerek bu kişiye bir ad takabilirsiniz. Takma adı, Masaüstü Kişileri penceresinde kişi adları üzerine çift tıklama ile de koyabilirsiniz.

  Masaüstü Kişisi sağ tıklama menüsü, görünüm ayarları ve takma ad pencereleri
  [​IMG][​IMG]

  [​IMG]

  Bu pencereler Her Zaman Üstte olacak şekilde oluşturulur. Sağ tıklama menüsünden bu seçeneği kişi bazında devre dışı bırakabilirsiniz. Ancak pencereyi bir süreliğine gizleme şansınız da var. Bunu yapmak için pencereye farenizin tekerleğiyle (orta tuşuyla) bir kez tıklayın. Bir süreliğine pencereniz kaybolacak, sonra tekrar görünecektir. Görünmez olduğu süre varsayılan olarak 8 saniyedir.

  Pencereyi tutup ekranınızın başka yerlerine kolayca götürebilirsiniz. Yerini ve boyutunu sabitlemek için sağ tıklama menüsünden Konumu Kilitle öğesini seçin. Güle güle kullanın.
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  Paylaşım için teşekkür ederim..
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Sevdiklerinizi Masaüstünüzde Gösterin Forum Tarih
10 Saniyenizi ayırın, hayatınızı güvence altına alın Ayıracağınız zaman sizin ve sevdiklerinizin Genel Sağlık 12 Mart 2009
Sevdiklerinizin Kıymetini Bilin..Çok Güzel Bir Yazı.. İslami Kıssalar & Hikayeler 17 Ocak 2009
National Geographic Seçkin Resimleri Masaüstünüzde Wallpaper / Resimler 1 Ağustos 2009
ÇizgiFilm Kahramanları Masaüstünüzde Wallpaper / Resimler 3 Şubat 2009
Meteoroloji Artık Masaüstünüzde - Hava tahmin raporu Programı M-N 25 Ocak 2009

Bu Sayfayı Paylaş