En sık görülen kabuslar

'Rüya Tabirleri' forumunda Mavi_Sema tarafından 5 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  En sık görülen kabuslar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  10-Bir yerde kapalı kalmak
  Hiç rüyanızda bir odada kilitli kaldığınızı ya da bir tabutun içinde canlı canlı gömüldüğünüzü gördünüz mü? Eğer bu tip rüyaları sık sık görüyorsanız, hayatınızda yolunda gitmediğini hissettiğiniz bir şeyler var demektir. Ya yanlış meslek seçimi yapmışsınız ve kariyerinizde ilerleyemediğinizi hissediyorsunuzdur ya da birilerinin hayatınızı özgürce yaşamanıza engel olduğunu düşünüyorsunuzdur. Ayrıca istediklerinizi yapmanızı engelleyen borçlarınızdan bunalmış olduğunuza da delalet edebilir.

  9-Tuvalet bulamamak
  Rüyanızda sürekli tuvaleti arıyorsunuz ama bir türlü bulamıyor musunuz? O zaman sıcak yatağınızdan kalkıp tuvaletin yolunu tutmanın zamanı gelmiş demektir. Tabi bu rüyanın tek anlamı bu değil. Eğer özel hayatınızın çok göz önünde olmasını sevmiyorsanız ya da kendinize ait bir yer ihtiyacı duyuyorsanız bu rüyaları sık sık görüyor olabilirsiniz.


  8-Islak rüyalar
  Eğer sık sık rüyanızda boğuldunuzu, bir dalganın sizi alıp götürdüğünü ya da büyük bir su kütlesinin üstünüze döküldüğünü görüyorsanız, hayatınızda sizi çok bunaltan bir şeyler var demektir. Siz ya hayatınızın kontrolünüzden çıktığını hissediyorsunuz, ya da geleceğe dair umutsuz bir ruh hali içindesiniz.


  7-Uçmak
  Sık sık görülen ama diğerlerinin aksine size mutluluk veren bir rüya var ki, o da rüyanızda uçtuğunuzu görmek. Rüyanızda uçtuğunuzu görmek; sizin özgürlük aşkınızı, yaratıcı kimliğinizi ve imkansızı gerçekleştirme isteğinizi gösteriyor.


  6- Yavaş hareket etmek ya da felç olmak
  Bu tip rüyaların bir yerde kapalı kalmakla aynı anlama geldiği düşünülse de aslında bu rüyalar bize daha farklı şeyler anlatıyor. Rüyanızda çok yavaş hareket ettiğinizi ya da felç kaldığınızı görüyorsanız eğer, ya bu süreçte büyük zorluklarla karşı karşıyasınızdır ya da hayatınızda bir türlü gelişme gösteremediğinizi hissediyorsunuzdur.


  5-Dişsiz kalmak
  Rüyanızda dişlerinizin teker teker çekildiğini ya da aynaya bakıp bütün dişlerinizin yok olduğunu mu görüyorsunuz? Ya hayatınızın parçalara ayrıldığını hissediyorsunuz ya da kendine güven ve kendini ifade etmekle ilgili büyük problemleriniz var.


  4-Çıplak kalmak
  Rüyanızda kendinizi büyük bir kalabalığın arasında çırılçıplak kalmış bir şekilde görüyorsanız, insanların vücudunuzu görmesinden çekiniyorsunuz ve bedeninizle aranız pek iyi değil anlamına geliyor.


  3-Kaybolmak
  Anlamı en açık olan rüyalar büyük ihtimalle, kaybolduğunuzu ya da treni, otobüsü vs. kaçırdığınızı gördüğünüz rüyalardır. Böyle rüyalar görüyorsanız, kendi hayatınızın içinde kaybolduğunuzu ve elinize geçen fırsatları iyi değerlendiremediğinizi hissediyorsunuz.


  2-Düşmek
  Rüyada bir yerden düştüğümüzü hepimiz en az bir kere görmüşüzdür. Peki bunun tam olarak anlamı ne? Bazı insanlar bu rüyayı biri tarafından terkedildiğini hissettiğinde görüyor, bazıları ise geleceğini planlamakta zorluklar yaşadığında.


  1-Kovalanmak
  Rüyalarınızda korktuğunuz biri ya da bir hayvan tarafından kovalandığınızı görüyorsanız, ya bir şeylerle yüzleşmekten korkuyorsunuz ya da hayatınızla ilgili bazı zorlukları ve karışıkları unutmaya çalışıyorsunuz. Ama bilinçaltınız size bunlarla yüzleşmeniz gerektiğini söylemeye çalışıyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - sık görülen kabuslar Forum Tarih
Hastalarda Görülen Psikolojik Problemler Psikoloji 18 Ocak 2014
Vitamin Eksikliğinde Görülen Hastalıklar Nelerdir Diyet Beslenme 14 Eylül 2013
Vitaminlerin Özellikleri - Vitamin Eksikliğinde Görülen Hastalıklar Diyet Beslenme 21 Ocak 2013
E Vitamini Eksikliğinde Görülen Hastalıklar Nelerdir Genel Sağlık 9 Ocak 2012
Ses Değişikliği Görülen Bazı Kelimelerin Yazımı Seviyeli-Ciddi Konular 4 Ocak 2012

Bu Sayfayı Paylaş