en nefret edilen 10 icat!

'Bilim & Teknoloji' forumunda DilzaR tarafından 22 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  en nefret edilen 10 icat! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  BBC’nin yayınladığı aylık bilim teknoloji dergisi Focus, 4100 kişi arasında yaptığı ankette tarihin en sevilmeyen 10 icadını belirledi. Sonuçlara göre en sevilmeyen 3 icat silah, cep telefonu, ve nükleer enerji.
  Focus Dergisi’nin anketine katılanların yüzde 35’i ateşli silahlar, biyolojik silahlar, atom bombası ve patlayıcıların en sevmedikleri icatlar olduğunu söyledi.
  İkinci sırada yüzde 17’lik bir oranla cep telefonları, zil sesleri ve kısa mesaj sesleri geldi.

  Üç tekerlekli pilli araç ‘Sinclair C5,’ televizyon ve nükleer enerji de yüzde 9 oy alarak üçüncü sıraya yerleşti.  Listenin son 5’indeyse otomobil, sigara, fast-food, trafik radarı ve din bulunuyor.

  Focus Dergisi’nin editörü Paul Parsons anketle ilgili olarak ‘insanları neyin öfkelendirdiğini öğrenmek ilginç geldi. Hayatımızda çok önemli rol oynayan bilgi modern teknoloji ürünleri bile aslında herkesi memnun etmeyebiliyor’ yorumunu yaptı.

  İçinde para, çiklet, internet, plastik, alkol ve reklamların bulunduğu listede, yüzde 2’lik oy oranıyla ‘din’ olgusunu en kötü icatlardan biri olarak belirlenmesi de ilgi çekti.  En nefret edilen 9 icat:

  1. Silah %35

  2. Cep telefonu %17

  3. Nükleer enerji %9

  4. Sinclair C5 %9

  5. Televizyon %9

  6. Otomobil %6

  7. Sigara %6

  8. Fast food %3

  9. Trafik radarı %2

  10. Din %2
   

Bu Sayfayı Paylaş