En Faydalı Oyuncaklar Hangileridir

'Oyuncaklar ve Tanıtımları' forumunda Eylül tarafından 6 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu

 1. Eylül

  Eylül Site Yetkilisi Editör

  En Faydalı Oyuncaklar Hangileridir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Faydalı Oyuncaklar  En Faydalı Oyuncaklar Nelerdir

  Yeni doğan bebekler sadece siyah ve beyaz rengi ayırt edebilir. Ayrıca 20 santimetreden uzağı da göremezler. çizgiler, noktalar onun ilgisini çekecek ve görsel uyarmayı sağlayacaktır. Beşiğin kenarına konan ve asılan kontras renkli yumuşak şerit şeklindeki bez oyuncaklar idealdir. Yumuşak ve hafif ses çıkartan, elleyince hışırtı yapan oyuncaklar da ilgisini çekecektir. Kırılmayan, oyuncak yumuşak ayna, bu çağda bebeklerin çok ilgisini çekecektir. Kendi görüntüsüne zamanla gülecek ve onu adeta keşfedecektir. Bebeğinizin altını değiştirirken onunla konuşmanız ve göz kontağı kurmaya çalışmanız da duyularını uyaracaktır.

  [​IMG]

  3 ile 6 ay bebek için oyun ve oyuncak önerileri

  Bebekler bu çağda artık gözleriyle bir şeye odaklanabilir ve takip edebilirler. Objeleri elleriyle kavrayabilir ve dokunmak isterler. Ayrıca her şeyi ağızlarına götürüp tadına bakmak isteyeceklerdir. Bu aylarda üstten sarkan sesli ve müzikli oyun grupları ve dönenceler, onları çok eğlendirecek ve işitsel, görsel olarak uyarılmalarını sağlayacaktır. Ayrıca Bebek jimnastiği yerine de geçen yer oyuncakları, bebeğinizin karın kaslarını da güçlendirecektir. Eline vereceğiniz ve sıkınca çeşitli sesler çıkaran oyuncaklar yeni şeyleri keşfetmesini sağlayacaktır. Ritim duygusunun gelişimini sağlayan renkli çıngıraklar bu çağın vazgeçilmezleridir. Klasik cee-e oyununu unutmamak gerekir. Bu oyun, bebeğe nesnelerin sürekliliğini öğretecektir. Yüz ifadelerini beraberce yapmanız çevresini etkileyeceğini ve duygularını ifade etmesini öğretecektir. Eline verebileceğiniz yumuşak ve hışırtılı renkli kitaplar tüm duyularını harekete geçirecektir. Bu sayede konuşma antremanlarına başlayabilir.


  [​IMG]

  9 ile 12 Ay bebek için faydalı oyuncaklar nasıl olmalı

  Meraklı ve enerjik bir çağda olan bebeğinizin araştırmacı ruhunu ve hareketlerini canlı tutacak oyun ve oyuncaklara ihtiyacınız olacaktır. Emekleyen, bir ayağa kalkan, bir yürümeye çalışan bu enerjik bebeklere müzikli, itmeli oyuncaklar idealdir. Dans etmeyi seven, müzik ve ritim duygusunu geliştiren bebekler için oyuncak müzik aletleri alınabilir. Süpermarket arabaları, Bebek pusetleri kısaca itmeli her tür oyuncak hem onun kaslarını geliştirecek hem de nesnelerle bağlantı kurmasını sağlayacaktır. Yerde uzun süre durabilen ve nesnelerin hareketini merakla inceleyen küçük kaşifler için top, çok eğlenceli ve gelişimlerini destekleyen bir oyuncak olacaktır. Ayakta ve yerde oynayabileceğiniz top yuvarlama ile kasları güçlenecek, dengesi artacak ve el-göz koordinasyonu gelişecektir.

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Faydalı Oyuncaklar Hangileridir Forum Tarih
Sıvı basıncından faydalınarak yapılan araçlar aletler kısaca Konu Dışı Başlıklar 18 Şubat 2017
İnsanlığa nasıl faydalı olabiliriz Seviyeli-Ciddi Konular 9 Ekim 2015
Topluma faydalı olmak için neler yapmalıyız Sorular ve Cevaplar 7 Ekim 2015
Işık kirliliği kısa faydalı bilgiler Doğa ve Bitkiler 18 Şubat 2014
Faydalı Nazar Duası Dualarımız Dua paylaşımları 14 Eylül 2012

Bu Sayfayı Paylaş