En akıllı ev sizin olsun...

'Ev Teknolojileri' forumunda _KaRiZmA_ tarafından 14 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. _KaRiZmA_

  _KaRiZmA_ Üye

  En akıllı ev sizin olsun... konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  En akıllı ev sizin olsun...
  [​IMG] Akıllı Ev Sistemleri, varolan yüksek teknolojisini daha da ileriye taşıyarak bizi şaşırtmaya ve konforumuza konfor katmaya devam ediyor.

  Dokunmatik kontrol panelleri (Vity Technology)
  Actıvo bir evi akıllı yapan en önemli özelliğin sistemin rahat ve kolay kullanılabilir olduğu düşüncesiyle Vity Technology'yi getiriyor evlerimize. Dokunmatik kontrol panelleri, 4-5 kumanda üzerinden komut vermemiz gereken durumlarda yaşadığımız sıkıntıdan kurtarıyor bizi.

  Mesela film izlemek istediniz. Dokunmatik ekran üzerindeki "sinema" komutunun üzerine dokunduğunuzda projeksiyon cihazı açılıyor, otomatik proje perdesi gizlendiği tavandan aşağıya iniyor, dvd cihazı çalışarak film oynamaya başlıyor. Eski sistemlerde dört kumanda üzerinden farklı işlemlerle izlemeye başlayacağınız film, artık tek dokunuşla ekranda.

  [​IMG] Çok bölgeli müzik sistemi (Russound)
  Çok bölgeli müzik sistemleri evin müzik merkezindeki müzik kaynaklarından herhangi bir tanesini evin herhangi bir bölümünde dinlemenizi ve kontrol etmenizi sağlıyor. Bu sistemler sayesinde her odada, bahçede, havuz kenarında bir müzik seti varmış gibi o odaya özel müzik dinlemek mümkün olabiliyor.

  Bir odada radyonun sevdiğiniz bir kanalını seçmişken başka bir odada cd arşivinizden istediğiniz parçayı dinleyebiliyorsunuz. Sistem, 6 hoparlör ve tuş takımları sayesinde sizi kablo sıkıntısından da kurtarıyor.

  [​IMG] Müzik bankası (Hard disk audio sen/er ve İPod)
  Cihaz, evdeki bütün müzik albümlerini içindeki hard diske kaydedebiliyor. Otomatik olarak internet üzerinden albüm ve şarkı isimlerini buluyor ve aynı anda birden fazla bölgeye hizmet verebiliyor. Böylelikle siz salonda klasik müzik dinlerken çocuğunuz odasında pop müzik dinleyebiliyor.

  Kontrol için dokunmatik panel kullanıldığında, şarkı isimleri üzerine dokunarak istenen müzik seçilebiliyor. Herkes kendi müzik albüm listesini oluşturup müzik türlerine göre listeler yapabiliyor.
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  Paylaşım için teşekkürler
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - akıllı sizin olsun Forum Tarih
Akıllı bir varlık olmak insana nasıl yararlar sağlar kısaca Eğitim Bilgileri 18 Şubat 2017
2013 Akıllı Tv Frekansı, Akıllı Tv Frekansları 2013 Populer Uydular Frekanslar 21 Şubat 2013
Akıllı Sözler Mesajlar Güzel Sözler-Mesajlar 6 Şubat 2012
Akıllı Tasarım Nedir Akıllı tasarım nedir? Akıllı tasarım hakkında bilgi Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 13 Aralık 2011
Aydilge Akıllı Bir Deli Şarkısı Sözleri Yerli şarkı sözleri 18 Eylül 2011

Bu Sayfayı Paylaş