En İdeal cımbız seçmenin püf noktaları nelerdir

'Güzellik & Bakım' forumunda Dine tarafından 20 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  En İdeal cımbız seçmenin püf noktaları nelerdir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kadınların olduğu kadar erkeklerin de ihtiyaçı olduğu cımbızı doğru seçmek, tüylerin kırılmadan kötü bir görüntüye dönüşmemesi ve batıksız bir ten anlamına geliyor...

  Cımbız bakımlı bir bayanın kullandığı malzemelerin içinde kesinlikle olması gereken biridir. Bakım sırasında istenmeyen tüylerden kurtulmak, kaş, bıyık almak gibi pek çok amaçla kullanılır. Cımbız çeşitleri, uygulama bölgesine ve kişinin alışkanlıklarına göre farklılık gösterrir. Düz ağızlı (universal cımbız), yarım ağızlı (klasik cımbız), batık cımbızı, oval cımbız (epilasyon cımbızı), İki ucunun da kullanılabileceği Evolution cımbız, kişisel kullanıma yönelik aynı farklı renklerde cımbızlar ve büyüteçli cımbız çeşitleri mevcuttur.

  Cımbız satın alınırken dikkat edilmesi gerekenler

  - Özellikle el tarafından kolay kavranabilen bir cımbız olması, uygulamada rahatlık için önemlidir. Cımbızın esnekliği iyi ayarlanmamışsa çok sert hareketler gerektirir ve eli çok çabuk yorar, kılları kırarak alır. Kaş alma işleminin eziyet haline dönüşmemesi için esnekliği iyi ayarlanmış cımbızlar tercih edilmelidir.

  - Her cımbız cilt için sağlıklı malzemeler ile kaplı olmayabilir, bu nedenle cımbızların medikal çelikten üretilmiş olması önemlidir.

  - Uçları sık kullanıma uygun olmalı ve sık kullanımdan uçları deforme olmamalıdır.

  Cımbız satın alırken özellikle bu noktalara dikkat edilmesi gerekiyor. Hem sağlıklı hem de uzun ömürlü cımbızları tercih etmek çok önemlidir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İdeal cımbız seçmenin Forum Tarih
İdeal cımbız seçmenin püf noktaları Güzellik & Bakım 8 Ocak 2010
Atatürk'ün İdealindeki Gençlik Atatürk Hakkında Herşey 5 Eylül 2013
Erkeklerde İdeal Kilo Nasıl Hesaplanıyor Genel Sağlık 2 Ağustos 2013
İdeal Başarı Dershanesi Hakkında Bilgi Adana Aladağ Dersaneler 1 Aralık 2012
Sünnet İçin En İdeal Yaş Nedir? Çocuk Sağlığı ve Bakımı 10 Eylül 2011

Bu Sayfayı Paylaş