En çok eleman arayan sektör

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda Dine tarafından 16 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  En çok eleman arayan sektör konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Son iki yılın en yüksek iş ilanı seviyesine ulaşan sektör bakın hangisi oldu...

  Kariyer.net Genel Müdürü Yusuf Azoz, turizm sektöründeki artışı değerlendirirken, bunun, sezonsal hareketliliği de aşan yükseliş anlamına geldiğini belirtti.

  Krizin de etkisiyle zor dönemden geçen ve buna bağlı olarak düşük istihdam grafiği çizen sektörde son 2 aydır farklı hareketlilik yaşandığına işaret eden Azoz, ''Her yıl olduğu gibi bu yıl da ocak itibariyle yaz sezonuna hazırlanmak için istihdamı hızlandıran sektör, son iki yılın rekor iş ilanı sayısına ulaştı. Sadece bir ay içinde iş ilanları sayısı yüzde 36'lık artış gösterdi'' dedi.

  Azoz, turizmdeki hareketlenmenin, bölgesel istihdam dinamiklerine yansımasının en önemli göstergesinin, Antalya ve Muğla gibi yaz turizminin en canlı şehirlerindeki iş ilanı artışı olduğunu vurguladı.

  Önceki aya göre Antalya'da yüzde 56, Muğla'da yüzde 34'lük iş ilanı artışı gözlemlediklerini ifade eden Azoz, turizm sektörüyle bağlantılı bir başka hareketliliğin de garson aranan iş ilanlarında görüldüğünü, geçtiğimiz aylarda ''en çok aranan pozisyonlar'' listesinde 40'lı sıralarda yer alan garson ilanlarının, Şubat'ta 18'inci sıraya yükseldiğini kaydetti.

  HASTANE İLANLARINDA YÜZDE 110'LUK ARTIŞ


  Yusuf Azoz, şubat ayı içinde ''rekor'' artış yaşanan bir diğer sektörün ''sağlık'' olduğunu belirterek, şu bilgileri verdi:

  ''Özellikle hastane ilanlarındaki artışla son 2 yılın en yüksek ilan sayısına ulaşıldı. Hastane ilanları geçtiğimiz yıla göre yüzde 110'luk artış gösterirken, sağlık sektöründeki genel artış ise yüzde 37 seviyesinde gerçekleşti. Sağlık sektöründe sadece şubat ayında 560 yeni iş ilanı yayımlandı.''

  Azoz, şubat ayında göze çarpan en önemli noktanın, birçok sektörün iş ilanı sayısında istikrarlı tablo sergilemeye başlaması olduğuna, ilan seviyeleri düşük veya yüksek olsun, neredeyse tüm sektörlerde son aylarda belirli seviyenin korunduğunun gözlemlendiğine işaret etti.

  haber7
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - çok eleman arayan Forum Tarih
En Çok Eleman Aranan İşler Ekonomi Ve Borsa 11 Mayıs 2011
Pusulayı en çok hangi meslek elemanları kullanır Diğer Mesleki Bilgiler 9 Mayıs 2011
Neden birden çok din vardır kısaca Dini Sorular ve Cevaplar 18 Şubat 2017
Türkiye'de kükürt en çok nerede hangi bölgede çıkarılır kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 18 Şubat 2017
Türkiye'de krom madeni en çok nerede hangi illerde çıkarılır kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 18 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş