En Çok Aboneyi Turkcell Kaptı

'Bilim & Teknoloji' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 17 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  En Çok Aboneyi Turkcell Kaptı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Cep telefonu kullanıcılarının, numaraların değiştirmeden istediği operatörden hizmet almasını sağlayan 'numara taşınabilirliği' uygulamasının ilk beş günü sonuçlarına göre, en karlı çıkan Turkcell oldu.


  [​IMG]  Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, 9- 13 Kasım tarihleri arasında 74 bin tüketici numarasıyla Turkcell avantajlarından yararlanma talebinde bulundu.
  Gelen 74 bin aboneye karşılık, Turkcell'den giden abone sayısı bu rakamın üçte biri oranında kaldı. Bir başka ifadeyle, giden abonenin 3 katı kadar abone Turkcell'e geldi.
  Numara taşınabilirliğiyle ilgili alınan bu veri, Turkcell tarafından 'tüketicilerin hizmet alacakları mobil operatörü seçerken en çok, geniş kapsama alanı, kesintisiz ve kaliteli iletişim ve uygun fiyat tekliflerine önem verdiği' şeklinde değerlendirildi.
  Telekomünikasyon Kurumu gözetiminde Numara Taşınabilirliği Sistemi (NTS) ile yapılan testler 14 Ekim itibarıyla başarıyla tamamlandı. Turkcell, bayileri ve çağrı merkezi dahil yaklaşık 13 bin kişiyi süreçle ilgili eğittiğini açıkladı. Bu süreçte sistemle ilgili 13 bin test gerçekleştirildi.
  Öte yandan mobil numara taşınabilirliği sürecinde tüketicilerin tonlu uyarı sistemine dikkat etmesi gerekiyor. Şebeke içinde aranıldığı düşünülen abonenin numarası başka operatöre taşınmışsa arayan kişi bir ton sesi duyuyor. Abonenin burada ton sesine dikkat etmesi faturasına beklenmedik bir ücret yansımasını önleyecek.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Çok Aboneyi Turkcell Forum Tarih
7. sınıf sosyal sayfa 63 Kuruluştan Çöküşe cevapları nelerdir? Sorular ve Cevaplar Dün 20:22
Neden birden çok din vardır kısaca Dini Sorular ve Cevaplar 18 Şubat 2017
Türkiye'de kükürt en çok nerede hangi bölgede çıkarılır kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 18 Şubat 2017
Türkiye'de krom madeni en çok nerede hangi illerde çıkarılır kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 18 Şubat 2017
Hinduizm ve Budizm dinleri daha çok hangi kıtada varlığını sürdürür kısaca Diğer Dinler İnançlar 15 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş