En Çarpıcı Tespit

'Yurt İçi Haberler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 4 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  En Çarpıcı Tespit konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  En Çarpıcı Tespit


  [​IMG]
  GENELKURMAY’IN TSK adına bir Korgenerali Ergenekon terör örgütü yöneticisi olmak suçlamasıyla tutuklanmış kişileri ziyaret etmekle görevlendirmesine tepkiler...

  En çarpıcı tespiti emekli Askeri Yargıç Ümit Kardaş ‘Şemdinli savcısının başına gelenler ve davanın seyrinin değişmesi gibi Ergenekon’da da aynı risk söz konusu’ dedi

  ‘İYİ ÇOCUKTUR’ DEMİŞTİ
  Ümit Kardaş (E. Askeri Hakim): Burada kurum adına bir ziyaret var. Emekli generaller çok ciddi gerekçelerden dolayı şu an şüpheli tutuluyorlar. Bu ziyaret farklı değerlendirmelere yol açabilir. Kurum adına ziyaret olması sadece bir arkadaşlık ziyaretinin ötesindedir. Kurumun Generallere desteği şeklinde de algılanabilir. Bu ziyaret yargıyı kuşkusuz etkileyebilir. Şemdinli olayında savcının başına gelenler ve Yaşar Büyükanıt’ın sanık için ‘iyi çocuktur, tanırım’ açıklaması davanın yönünü değiştirmişti. Ergenekon içinde aynı risk söz konusu.

  ORTAYA FARKLI TARAFLAR ÇIKTI
  Fikri Sağlar (Eski Susurluk Kom. Üyesi): Genelkurmay Başkanı’nın değişmesiyle birlikte farklı bir tarafın daha ortaya çıktığı anlaşılıyor. Bu ziyaret tartışılmalı. Zaman içinde Ergenekon ile ilgili farklı görüşler ortaya çıkacak. Başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere yargıçlara saygı duymak gerekiyor. Onlara baskı yapılması, hukuk dışına çıkılması kalıcı hale geliyor.

  EN İYİ İFADE İLE TALİHSİZLİK
  Oral Çalışlar (Radikal): Genelkurmay Başkanlığının bilgisi dahilinde bir Korgeneralin devam etmekte olan bir soruşturmanın muhatabı olan ve bu nedenle tutuklanan iki orgenerali ziyaret etmesi, yargı süreci açısından en iyi niyetli ifadeyle bir talihsizliktir. Türkiye bir hukuk devletiyse böyle müdahalelerin olmaması esastır. Bu ziyaret de göstermiştir ki, Türk Silahlı Kuvvetlerinin siyasetle ilişkisi demokratik bir ülke ölçülerine uygun değildir.

  ASKER DAVAYA MÜDAHİL OLDU
  Cüneyt Ülsever: (Hürriyet): Çok şaşırdım. Benim aldığım mesaj ‘Bugünden itibaren bu davanın arkasındayız’dır. Her ne kadar hukukun üstünlüğünden yanayız dense de böyle bir davaya müdahil olmak elbetteki yargıçların, savcıların kafasında bir soru işareti yaratacaktır.

  Murat Yetkin (Radikal): Kamuoyundan ve TSK içinden gelen emekli paşalar niye yalnız bırakıldı eleştirilerini gidermek için harekete geçilmiş olabilir.

  Mehmet Ali Kışlalı (Radikal): Yargıyı etkilemez. İnsan çok iyi tanıdığı biri göz altına alınmışsa ziyaret eder. Yıllardır orada komutanlık yaptığı için normal bir ziyaret. Gösteriye dönüştürmemek lazım.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Çarpıcı Tespit Forum Tarih
Ezel Üzerine Yapılmış Çarpıcı Tespit Ezel Dizisi 10 Mart 2010
Şeker hastalığında çarpıcı tespit Genel Sağlık 3 Mart 2010
Ev dekorasyonunda çarpıcı fikirler Dekorasyon 7 Ekim 2010
LCN'den Çarpıcı Renkler Güzellik & Bakım 25 Aralık 2009
Yeni Yilin En Carpici Kadini Olun Bayan Giyimi & Bayan Modası 16 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş