Emzirme danışmanlığı nedir?

'Gebelik ve Annelik' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 16 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Emzirme danışmanlığı nedir? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Her anne için gebelik çok güzel duygularla dolu bir dönem olmasına karşın aynı zamanda binbir endişeyle dolu bir dönemdir. Bebeğinin sağlıklı doğmasını beklemek her anne için en güzel, en heyecanlı bekleyiştir.

  Annelerin sosyo-kültürel seviyelerinin değişimiyle birlikte son yüzyılda artık anne adayları emzirmenin hem kendilerini hem de bebeklerini inanılmaz koruması, anne sütü ve emzirme gibi temel konuları hamilelik dönemlerinden itibaren düşünmeye, başarmak istemeye başlamışlardır.


  Her anne kendi bebeğine ilk 6 ay sadece anne sütü vermeye yetecek kadar süt üretebilir. Böyle bir gerçek olduğu halde ancak sayıca çok az anne bebeğini ilk 6 ay sadece anne sütü ile besleyebilmektedir.

  Emzirmek isteyen anneler; konusunda uzmanlaşmış emzirme danışmanlarından her türlü desteği alabilmektedirler. Bu konuların bilinmeye başlamasıyla birlikte annelerin özgüvenleri ve başarılı emzirme oranı artacaktır.

  Her anne bebeğini doğumu izleyen ilk yarım saat içinde emzirmeye başlamalı ve bu konuda doğum yaptığı hastanedeki sağlık personeli veya bir emzirme danışmanından bilgi alabilmelidir. Annenin özgüveninin oluşturulmasında emzirmenin desteklenmesi ve özendirilmesinin önemi tartışılmayacak kadar büyüktür. Annenin etrafındaki ebeveynlerin, eşinin ve sağlık personelinin burada payı çok fazladır.

  Doğumun hemen sonrasında anne fiziksel olarak ağrılı ve değişim içeren bir dönem yaşamaktadır ve çoğu anne bu durumda bebeğine yetemeyeceği hislerini de taşımaktadır.

  Oysa minicik bebeğin istediği; annesinin güvenli kollları ve bu durumda zaten bir dans gibi başlayabilen emzirme ile devreye giren memesidir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Emzirme danışmanlığı nedir Forum Tarih
Rüyada Çocuğunu Emzirmek Ne Anlama Gelir Rüya Tabirleri 14 Ocak 2012
Rüyada Bebek Emzirmek Ne Anlama Geliyor? Rüya Tabirleri 13 Eylül 2011
Çalışan Annelere Emzirme Önerileri - Çalışan Anneler İçin Emzirme Tavsiyeleri Gebelik ve Annelik 24 Ağustos 2011
Çocuk Emzirmek Abdesti Bozarmı? Dini Sorular ve Cevaplar 18 Ağustos 2011
Bebeği Emzirme Teknikleri Gebelik ve Annelik 21 Mayıs 2011

Bu Sayfayı Paylaş