eMule Xtreme Mod 7.2 İndir

'E-F' forumunda Siraç tarafından 28 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  eMule Xtreme Mod 7.2 İndir konusu eMule Xtreme Mod 7.2

  Boyut : 6.8 Mb

  Kullanım İzni : Açık kaynak kodlu (GNU/GPL)

  Dil : Türkçe

  İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

  Üretici Firma : Merkur

  Tanıtım:
  Uzunca bir süredir dosya paylaşımı konusunda birçok yazılım kullanıldı, onlarcası geliştirildi, ve yine çoğunluğu internet tarihinin tozlu sayfaları arasında yerlerini aldılar.

  Aralarından tek bir tanesi ise dünya çapında sayıları hergün artan kullanıcıya ve sunucuya ulaşabilen Ed2k Ağı olarak; geliştirildiği günden itibaren popülerliğini hiç elden bırakmadı. Günümüzde ed2k ağı yerine eMule ismini kullanıyoruz. Zira ed2k ağları için hazırlanan eMule programı, o kadar çok kullanıcı tarafından beğenildi ve esnek yapısı sayesinde o kadar çok yazılımcı tarafından özelleştirildi ki, basit bir program olarak hazırlanan ve sevenleri tarafından tatlı sıpa olarak bilinen eMule, günümüzde milyonlarca kişinin sürekli kullandığı bir işletim sistemi statüsünü kazandı adeta...

  Bu tanıtımımızda bahsedeceğimiz Xtreme Mod ise, özellikle Türkiye'deki eMule kullanıcıları tarafından tercih edilen ve ciddi sayılarda kullanım oranına sahip olan, mevcut ADSL hatlarımızda kullanabileceğimiz en iyi eMule özel yapımlarından biri durumunda. Kurulum dosyası kullanılmıyor Xtreme içinde; yani dosyayı innDirdikten sonra herhangi bir klasöre çıkartıp, Xtreme simgesine tıklayıp bu özel eMule'nizi kullanmaya hemen başlayabiliyorsunuz. Eski eMule yapımlarınızdan yükseltme yapacaksanız, Temp klasörünüzü ve Config klasörünüz içindeki addresses.dat, clients.met, known.met, cancelled.met gibi kredi ve geçmiş bilgileri dosyalarınızı Xtreme Mod kurulum klasörüne kopyalamanızın yeterli olacağını belirttikten sonra programımızın ayrıntılı özelliklerine geçebiliriz.

  [​IMG]
  Xtreme Mod'un Ayrıntılı Özellikleri :


  Anlık gerçek hızı gösteren Maella Bant Genişliği kontrolcüsü
  Dahili ağ adaptörü kontrolcüsü
  Dosya gönderiminde kullanıcıya özel hız ayarları atamaya imkan tanıyan geliştirilmiş Hız kontrolcüsü
  Geliştirilmiş Xtreme Kredi sistemi
  Arka planda çalışmaya ayarlı dinamik arabirim
  Kullanıcıların ülke bayraklarını gösteren yükleme/innDirme arayüzü
  Dinamik olarak desteklenen sahte sunucular ve hilekar kullanıcılar kontrolcüsü
  Aynı anda birçok dosya innDirmesini destekleyen, sabit sürücü önbelleği koruma özelliğine sahip geliştirilmiş eMule motoru
  Çoklu tak ve çalıştır desteği
  IRC sohbeti desteği
  Geliştirilmiş istatistik bilgileri
  Tanınan kullanıcılar ve arkadaşlar ile direkt olarak dosya alışverişi yapabilme imkanı
  Kad ağı desteği
  Daha önceden innDirilmiş ya da iptal edilmiş dosyaları arama listesinde de görebilme imkanı
  Sahte dosyaları arama sonuçlarında görmeyi ve innDirmeyi engelleyen geliştirilmiş IP ve Paket filtresi destekleri
  Türkçe arabirim seçeneği
  Orjinal eMule üzerine yazılan binlerce ek kodlama özelliği

  Bu sürümde neler yeni?

  Geliştirilmiş bağlantı sihirbazı
  Yenilenmiş sahte dosya engelleyicisi
  Sahtekar eMule yapımları bağlantısı engelleyicisi
  Onlarca hata düzeltmesi

  Xtreme Mod'un Ayarları :

  Xtreme Mod'u bilgisayarımıza kurduktan sonra, ayarlar sayfası otomatik olarak açılacaktır. Aşağıda her ayar sekmesi altında değiştirmeniz gereken seçenekleri görebilir; eMule'nizi en iyi performans sunması için rahatlıkla özelleştirebilirsiniz.

  [​IMG]Genel : Bu bölümde Kullanıcı Adımızı girmemiz büyük önem taşıyor. Böylece dosya paylaşımı yaparken tanınabilecek, hatta arkadaş listemizi oluşturarak sıra beklemek zorunda olmadan dosya paylaşımımızı gerçekleştirebileceğiz. Bu sekmedeki diğer ayarlara dokunmamıza gerek yok.
  [​IMG]Bağlantı : Bu kısım Xtreme Mod içinde ayarlayacağımız en önemli kısımdır; zira dosya gönderme/innDirme oranlarımıza göre sıra bekleme durumumuz belirlenecek ve performansımız da bu bağlamda tamamen değişecektir. Tanıtımımızın en altında Türk Telekom tarifeleri için innDir.com olarak önerdiğimiz, ayrı ayrı seçimleri sizlerle paylaşacağız. Bu ayarları Xtreme'yi kullanmaya başladıktan sonra kendi tercihinize göre sizler de düzenleyebilirsiniz; aşağıda önerdiğimiz ayarlar tamamen kişisel kullanımımız sonucu oluşturduğumuz seçeneklerdir. Xtreme ile ilk kez tanışıyorsanız faydalı olacağına inanıyoruz.
  [​IMG]Sunucu : Akıllı Düşük ID kontrolünü kullan seçeneğini normalde işaretlememiz daha sağlıklı olacaktır. Ancak modeminiz paylaşım programları kullanımı için gerekli portları (bağlantı noktalarını) açmanızı desteklemiyorsa (modeminizin ayarlarından port yönlendirme, NAT, NAPT, virtual server veya public port gibi marka ve modele bağlı olarak değişen seçeneklerinden port açma kısmına ulaşabilirsiniz), düşük kimlik almamanız için işaretlememenizi öneriyoruz.
  [​IMG]Genişletilmiş : Bu kısımda da her ADSL hızı için ayrı ayrı değerler girmemiz gerekiyor. Bu kısımdaki Azami Yeni Bağlantı/5 sn değerini, 512k kullanıcısı iseniz 35, 1024k kullanıcısı iseniz 60, 2048k kullanıcısı iseniz 75 ve 4096k kullanıcısı iseniz 90 olarak ayarlamanızı öneriyoruz.

  Bu ayarlar dışındaki değerleri varsayılan olarak bırakmanızı öneriyoruz. Ancak uzman kullanıcılar, Xtreme Mod içindeki diğer birçok ekstra ayarı da kendi kullanımlarına göre özelleştirebileceklerini de unutmamalılar.


  Bağlantı sekmesi ayarları :

  Kapasiteler ve Sınırlar : Her iki seçeneği de aynı değerler vererek yapılandırabiliriz. 512k kullanıcıları 64 (indirme) / 10 (gönderme), 1024k kullanıcıları 128 (indirme) / 18 (gönderme), 2048k kullanıcıları 256 (indirme) / 40 (gönderme) ve 4096k kullanıcıları 512 (indirme) / 85 (gönderme) olarak ayarlamalılar. Burada bulunan Upload hızını ise varsayılan değerler dışında değiştirmemenizi öneriyoruz. Ancak 4Mbit gibi yüksek bir hız ile internete giriyorsanız, orjinal değeri 3-4kb civarında olan gönderim oranını 8-9kb'a çıkartabilirsiniz. (aynı anda yüksek hız ile dosya gönderirsiniz, ancak daha az sayıda kullanıcı ile dosyalarınızı paylaşırsınız)
  İstemci Bağlantı Noktaları : Bu alandaki TCP ve UDP kısmına modemimizden yönlendirdiğimiz portlarımızı gireceğiz. Yüksek bir kimlik ile sunucuya bağlanmamız ve çok beklemeden dosya innDirebilmemiz için güvenlik duvarımız ve modemimizce izin verilen bir bağlantı noktası sayısı girmemiz son derece önem taşıyor.

  [​IMG]
  Azami Bağlantı : Bu değeri 512k kullanıcıları 200, 1024k kullanıcıları 300, 2048k kullanıcıları 400 ve 4096 kullanıcıları 600 olarak ayarlayabilirler.
  Azami Kaynak / Dosya : Bu sekmede bulunan Sabit sınır kısmına tüm kullanıcılar 350 - 600 arası bir değer vermeliler. Biz genellikle 450 - 600 değerini öneriyoruz, daha yüksek değerler işlemci gücünüzün gereksiz derecede fazla kullanılmasına neden olacaklardır.
  Toplam Source Limiti : Bu kısım Xtreme içinde varsayılan olarak atanıyor. Yüksek hızlı bir internet kullanıcısı iseniz seçeneğin bir altında bulunan Sihirbaz'ı kullanarak yüksek değerler seçip, daha fazla dosya kaynağına erişiminizi sağlayabilirsiniz. (2 ve 4Mbit kullanıcıları Sihirbaz desteğini kullanarak bu değeri 18.000 - 25.000'e kadar çıkartabilirler. Denemelerimizde yüksek krediye sahip bir Xtreme Mod ve 25.000 olarak atanmış bir değer ile 400kb/s innDirme rakamına ulaşabildik)


  Xtreme ile en yüksek performansı alabilmemiz için yapmamız gereken ayarlarımız kısaca böyle. Yüksek hız için DonkeyServer No 1 / 2 ve BigBang sunucuları gibi çok sayıda dosya ve kullanıcı barındıran sunuculara bağlanmanız ve ed2k ağı; paylaştığın kadar innDir mantığıyla işlediği için yeni bir kullanıcı iseniz, dosya innDiriminizden en yüksek performansı alabilmeniz için bir süre bekleyip gönderim yapmanız gerektiğini hatırlatarak tanıtımımızı bitirebiliriz.

  Dip Not : Program açık kaynak kodu paylaşımı sitesi SourceForge tarafından innDirime açıldığı için, Programı innDir tuşuna bastıktan sonra açılacak sayfada kısa bir süre beklemeniz, dosyanın bilgisayarınıza aktarılmaya başlanılması için yeterlidir.

  UYARI: Bu program ile yasadışı olmayan HER TÜRLÜ dosyayı sorunsuzca innDirebilirsiniz. Ancak unutmamalısınız ki paylaşım programları ile alınacak yasadışı içeriklerden doğan sorumluluk, virüslü bir dosya innDirimi sonunda karşılaşabileceğiniz hasar veya istenmeyen bir içerikle karşılaşılması sonucu doğabilecek her türlü sorun kesinlikle son kullanıcıya aittir. Bizler, innDir.com olarak paylaşım programlarını sadece yasal dosyalar ile çalışılması koşulu ile üreticinin kendi yasal sitesinin bağlantıları ile yayınlıyoruz. Yasal olmayan içerik konusunda her türlü zarar ve karşılaşılabilecek sıkıntının paylaşım yapan kullanıcı ve sunucularından kaynaklandığını ve olası bir yasal yürütmede, paylaşıma katılan kişi ve şahısların sorumlu olduklarını unutmayınız.

  eMule Xtreme Mod 7.2
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - eMule Xtreme İndir Forum Tarih
eMule Xtreme Mod 7.2 Beta 1 İndir E-F 11 Nisan 2009
eMule 0.50a İndir E-F 18 Nisan 2010
Emule Speed Up Pro Tr Resimli Program Anlatımı 22 Ağustos 2009
eMule Plus 1.2e İndir Diğer Tüm Programlar 22 Nisan 2009
eMule 0.49c İndir E-F 2 Mart 2009

Bu Sayfayı Paylaş