Emre Ergül Kimdir - Emre Ergül Biyografisi

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda SeLeN tarafından 10 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Emre Ergül Kimdir - Emre Ergül Biyografisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Emre Ergül Kimdir - Emre Ergül Resimleri - Emre Ergül Biyografisi - Gazeteci Emre Ergül  Emre Ergül, (d. 1975) Türk gazeteci ve yönetmen. Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu.

  Üniversite sonrası Sabah gazetesi Dış Haberler Servisi'nde göreve başladı. Sırasıyla Dış Haberler Muhabirliği, Dış Haberler Müdür Yardımcılığı ve Dış Haberler Müdürlüğü yaptıktan sonra aynı gazetede 2004 yılında Yazı İşleri Müdürlüğü'ne yükseldi. Ekim 2008'de Sabah'tan ayrılıp Habertürk Gazetesi'ne Yazı İşleri Müdürü olarak geçti.

  Şubat 2006'da senaryosunu yazdığı ilk kısa filmi 2 Eylülün çekimlerini Mayıs 2006'da tamamladı. 20 dakikalık film birçok ilke imza attı. İstanbul ve Anadolu galası yapılan ilk Türk kısa filmi olan 2 Eylül 2006 California Topanga Film Festivali'nde finale kalan tek yabancı film, 2006 American Artist Film Festivali'nin açılışı filmi, Japonya'daki 2006 Con-Can Film Festivali'nde ilk 20'ye kalan tek Türk filmi oldu. Film 4 ödül aldı. 1. Agora Film Festivali'nde birincilik, 4. PAM Film Festivali'nde ikincilik, 1. Hilal TV Kısa Film Festivali'nde üçüncülük, Fest-i Kült 2006'da da Dünya Barış Ödülü aldı. Film Türkiye'nin ilk kısa filmlerinden oluşan DVD'si 'Kristal Cüce-1'de yer aldı.

  Ergül, Mart 2008'den bu yana Danimarka'dan yayın yapan Haber.dk ve Sinema.dk adlı sitelerde sinema üzerine konuk yazarlık yapmaktadır.
   

Bu Sayfayı Paylaş