Emniyeti bile şaşkına çeviren hırsızlık!

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 14 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Emniyeti bile şaşkına çeviren hırsızlık! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, TBMM Kayıp Çocuklar Komisyonu'na bilgi verirken, vatandaşın ilgisizliğinden yakınmak amacıyla, kendisini çok şaşırtan bir hırsızlık olayını milletvekilleriyle paylaştı.

  MANSUR ÇELİK'in haberi
  Köksal, şöyle konuştu:
  “Bir bankanın ATM’sini, 3 kişi, tulum giymişler, söküp yüklüyorlar. Oradaki esnaf ‘Hayrola, nedir?’ diyor, onlar da ‘Arıza var, götürüyoruz’ diyor. Beraber, yardım ediyorlar, onlar kaldıramadı diye. Kamyona yükleyip götürüyorlar. Aradan iki saat geçiyor, ATM çalışmayınca haberleri oluyor, geliyorlar ki beraber yüklemişler eşyaları. Küçük ilçelerde, eskiden, bir mahalleye bir yabancı girdi mi herkes bilirdi.
  Ama şimdi bunu bırakın karşı apartmanda oturandan haberiniz yok. Adam eşyayı yüklüyor, ‘Başka yere taşınıyoruz’ diyor, o da ‘hayırlı olsun, kolay gelsin’ diyor. Hırsız evi yüklüyor, beraber taşıyorlar, yaşadık bunu. İnsanlar bir şeylere şahit olmaktan her nedense çekiniyor. ‘Söylerim, yarın beni karakola çağırırlar, bilmem nereye çağırırlar, gideceğim, geleceğim...’ Bizim, mevzuatımızda bunları da değiştirmemiz lazım. İnsanları rahatlatmamız lazım.”


  Milliyet
   

Bu Sayfayı Paylaş