Emmiler Köyü Hakkında Bilgi Kocasinan Kayseri

'Kayseri Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 25 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Emmiler Köyü Hakkında Bilgi Kocasinan Kayseri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  emmiler köyü bilgileri - emmiler köyü tanıtım - emmiler köyü resimleri  Emmiler, Kayseri ilinin Kocasinan ilçesine bağlı bir köydür.


  "Kayseri'ye bagli Argincik köyünden iki kardes kavga ederek ayrilirlar. Bu iki kardesin lakabi Çekiç oglu olarak geçmekte. Küçük kardesi simdiki Emmiler'e yerlesir. Emmiler isimi Arginciktaki kardesinin çocuklari Emmiler deki amcalarini yoklamaya giderken Erkilet nahiyesi Belen merkezinde bir çiftçi ile karsilasirlar. Çiftçi sorar çocuklarin nereye gittiklerini, çocuklarda Emmilerini yoklamaya gittiklerini söylerler."

  "Simdiki Emmiler'in ismi o zamandaki söz üzerine Emmiler kaldi. Halen bu kardeslerin nesli takibinde görüsmeleri devam etmektedir."
  -

  Kültür -

  Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.

  Emmiler: Kayseri Kocasinan Büyükehir Belediyesine sinirlari icerisindedir. Erkilet'e bagli olan Emmiler köyünün ilerisinden Kizilirmak gecer. Kayseri'nin kuzeyinde olan Emmiler, Kayseri sehir merkezine 25 km uzakliktadir. Emmiler ayni zamanda Yozgat iline yakindir.
  Nüfus -
  Yıllara göre köy nüfus verileri
  2007 73
  2000 553
  1997 399

  * YIL HANE SAYISI
  * 1917 : 47
  * 1961 : 350
  * 2002 : 627

  İklim -

  Köyün iklimi, karasal iklimi etki alanı içerisindedir.
  Ekonomi -

  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
  Muhtarlık -

  Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

  Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

  2004 - Mustafa DURMUŞ
  1999 - Mehmet GÜNEŞ
  1994 - İsmail BUDAK
  1989 - Mustafa BARAN
  1984 - İbrahim KARACA

  Altyapı bilgileri -

  Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.
  köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş