Emekevler İlköğretim Okulu Merkez Antalya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 4 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Emekevler İlköğretim Okulu Merkez Antalya konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Emekevler İlköğretim Okulu Hakkında - Emekevler İlköğretim Okulu Resimleri - Antalya Merkezdeki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Emekevler İlköğretim Okulu Bilgileri  [​IMG]

  Tarihçe

  Okulumuzun Tarihçesi

  Çevreye, ilk defa D.S.İ. işçilerinin kurmuş oldukları yapı kooperatifi ve arsası olanların yapmış oldukları evlerle birlikte yerleşim başlamıştır.Daha sonra da yurdun değişik bölgelerinden gelen insanlarla ve bunların yapmış olduğu gece kondu evlerle yerleşim gelişmeye başlamıştır. İşçilerin kendi emekleri ile yaptıkları bu evlerden dolayı yapı kooperatifi bu semte “Emekevler” adını vermiştir. Yapı kooperatifinin okul için ayrılmış olduğu arsaya da Devletimiz okul yapmış, Okulun yapımında semtin insanları da bir çok yardımlarda bulunmuştur. Okulumuz bulunduğu semtin adını alarak Emekevler İlkokulu adıyla 1978 yılında açılmıştır. Okul,uzun süre hem ilkokul hem de orta okul olarak faaliyet gösteriyorken 1990-1991 öğretim yılında orta okul bölümü ayrılarak Yeni Mahalle ilköğretim okuluna taşınmıştır. Okulumuz bir süre daha ilkokul olarak devam etmiş, 1998-1999 öğretim yılında İlköğretim okulu olarak eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmeye başlamıştır.
  [​IMG]
  Okulumuz tam gün olarak normal eğitim yaparken 2000-2001 öğretim yılında öğrenci sayısının artması ve dersliklerinin yetersiz kalması sonucu “ İkili “ ( sabahçı-öğleci ) öğretime geçmek zorunda kalmıştır. Ancak bu durum kısa sürmüş 2002-2003 öğretim yılında tekrar normal öğretimine geçmiş ve halen bu şekilde eğitim ve öğretimine devam etmektedir.
  [​IMG]
  Okulumuzun İsmi

  İşçilerin emek ve alın terleri ile kurdukları bu semte “ Emekevler “adını vermeleri ve okulun bu semte ait olarak yapılaması sonucu bu isim verilmiştir.

  Emekevler İlköğretim Okulu Antalya Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Emekevler İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Emekevler İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Emekevler İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Emekevler İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: ANTALYA / MERKEZ

  Adı: EMEKEVLER İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: Yeni Emek Mah. 2566 Sok: No:19 07060 Antalya

  Telefon Numarası: 2423250468

  Faks Numarası: 2423261018

  E-mail Adresi:Bilgi Yok

  Web Adresi:
  Emekevler İlköğretim Okulu


  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Emekevler İlköğretim Okulu Forum Tarih
İlköğretim Haftası Yazı İlköğretim Haftası İle İlgili Yazı Eğitim Bilgileri 16 Eylül 2013
İlköğretim Haftası Şiirleri İlköğretim Haftası İle İlgili Şiirler Şiirler 16 Eylül 2013
Açık İlköğretim I. Dönem Sınav Tarihi 2012-2013 Açık Öğretim AÖF 15 Ekim 2012
Cumhuriyet Bayramı Şiirleri İlköğretim Şiirler 11 Ekim 2012
Gedikpınar İlköğretim Okulu Bilgileri Güroymak Bitlis Bitlis Tanıtımı 28 Ağustos 2012

Bu Sayfayı Paylaş