Elmalı Erikli Beze Tarifi Yapılışı

'Pasta ve Hamur İşleri' forumunda SeLeN tarafından 3 Mart 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Elmalı Erikli Beze Tarifi Yapılışı konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    Elmalı Erikli Beze Tarifi - Elmalı Erikli Beze Yapılışı - Elmalı Erikli Beze Nasıl Yapılır - Elmalı Erikli Beze Malzemeleri

MALZEMELER 6 Kişilik
    Beze için
    3 yumurta akı
    5 çorbakaşığı esmer şeker
    5 çorbakaşığı toz şeker
    İç için :
    yarım kg kırmızı erik
    3 kırmızı eima
    yarım çaykaşığı tarçın
    3 çorbakaşığı esmer şeker
    1 su bardağı şekerli su

HAZIRLANIŞI
    Erikleri ikiye bölün ve çekirdeklerini çıkarın. Elmaları soyup kabaca dilimleyin. Esmer şeker, tarçın ve şekerli suyla bir kaba koyarak 5 dakika kadar pişirip soğumaya bırakın. Soğuyan karışımı bir kaşıkla geniş bir pay kabına dökün. Bezeyi hazırlamak için yumurta aklarını iyice çırpın. Azar azar toz şekeri ilave edin. İyice karıştıktan sonra 2 çorba kaşığı esmer şekeri ekleyin. Karışımı bir kaşık yardımıyla meyveli karışımın üzerini kapayacak şekilde pay kabının üzerine yayın. Kalan esmer şekeri de üzerine boca edin. 200 derecelik fırında yaklaşık 5 dakika pişirin. Fazla bekletmeden kremayla servis yapın.

Yükleniyor...