Elma Sirkesiyle Ateş Düşürme

'Şifalı Bitkiler' forumunda SeLeN tarafından 11 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Elma Sirkesiyle Ateş Düşürme konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Elma Sirkesi Ateşi Nasıl Düşürür - Elma Sirkesiyle Ateş Düşürme - Çocuklarda Yüksek Ateşi Düşürmek

  Özellikle çocuklarda sıkça karşılaşılan ve anne-babaları çok tedirgin eden yüksek ateş, kimi zaman havale gibi ciddi sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Bu yüzden anne-babalar çocuklarını ateşi yükseldiğinde hemen düşürmeye çalışıyorlar. Ateş düşürme konusunda en sık tercih edilen yöntem elma sirkesi.

  Elma sirkesi ateş düşürme özelliğine sahip. Üst solunum yolu enfeksiyonu, alt solunum yolu enfeksiyonu ve soğuk algınlığı başta olmak üzere pek çok nedenle ateşi yükselen çocuğun alnına, dizlerinin arkasına ve koltuk altlarına elma sirkesi ile ıslatılmış bezler ya da pamuk koyarsanız, bir süre sonra ateşinin düştüğünü göreceksiniz. Bezi batıracağınız elma sirkesini suyla hazırlamanız gerekiyor.

  Elma sirkesini 3 katı soğuk su ile karıştırıp, bezi buna bandırın ve sıkın. Bezleri veya pamukları baldırlara da sarabilirsiniz. 30 dakikada bir bezi ıslatıp yeniden koyun. Bu işlemi bez yerine yün çorapla da yapabilirsiniz. Yün çorapları sirkeli suya batırın ve ateşli kişiye giydirin.

  Elma sirkesi ile ateş düşürme konusunda bir başka yöntem ise bir bardak suyun içine bir tatlı kaşığı elma sirkesi karıştırıp, bunu ateşli çocuğa içirmektir. Bu sayede ateş içeriden düşecektir. İnatçı bir ateş ile karşı karşıya iseniz sirkeli su işe yaramaz. En doğrusu en yakın hastaneye başvurmaktır.


  Vişne Suyu Ateşi Düşürür


  Ateşli hastalıklara karşı güçlü bir silan olan vişnede A vitamini ve potasyum bulunur. Vişne suyu ateşi düşürüp, susuzluğu giderir.
  alıntı
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Elma Sirkesiyle Ateş Forum Tarih
Elmas Çıkarılan Ülkelerde Görülen Sosyal Politik ve Ekonomik Etkiler Nelerdir Eğitim Bilgileri 30 Kasım 2013
Kızıl Elma Nedir - Kızıl Elma Neye Denir Tarihi Bilgiler 28 Temmuz 2013
Elma Hakkında Atasözleri - Elma İle İlgili Atasözü Atasözleri & Deyimler 29 Ocak 2013
Elmanın Yararları Faydaları Nelerdir? Şifalı Bitkiler 29 Ekim 2012
Elmasırtı Özengili İlköğretim Okulu Bilgileri Solhan Bingöl Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 13 Ağustos 2012

Bu Sayfayı Paylaş