Elma kanseri önlüyor

'Genel Sağlık' forumunda NeslisH tarafından 6 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Elma kanseri önlüyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ERZURUM (İHA) - Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve Tıbbi Aromatik Bitki ve İlaç Araştırma Merkez Müdürü Doç. Dr. Ali Arslan, "Elma, kanseri önler, kolesterolü düşürür, kan seviyesini düzenler, diş etlerini korur ve sindirim sistemini çalıştırır" dedi.
  Elmanın çözünen posasının yağ asitlerine bağlanarak, kan seviyesini ve kolesterolü düzenlediğini söyleyen Doç. Dr. Ali Arslan, elmada bulunan antioksidan maddesinin, kanser hücrelerinin büyümesini ve vücuda dağılmasını engellediğini söyledi.
  Elmanın sağlık açısından çok faydalı olduğunu belirten Doç Dr. Arslan, şunları ifade etti: "Elmanın çözünen posası yağ asitlerine bağlanarak, kan seviyesini ve kolesterol seviyesini düşürmeye yardımcı olur. Çözünmeyen posası ise, bağırsaklardaki atık maddelerin dışarıya atılmasını hızlandırır."
  Herkesin günde en az bir tane elma tüketmesi gerektiğini belirten Arslan, "Elma mutlaka kabuğuyla tüketilmelidir. Elmanın, kabuğu kuarsetin maddesi içerir. Bu madde güçlü bir antioksidan olup kanser hücrelerinin büyümesini ve vücuda dağılmasını engellemektedir. Elmanın suyundaki tanenler de diş etlerinin sağlıklı bir şekilde korunmasına yardımcı olur" şeklinde konuştu.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Elma kanseri önlüyor Forum Tarih
Elmas Çıkarılan Ülkelerde Görülen Sosyal Politik ve Ekonomik Etkiler Nelerdir Eğitim Bilgileri 30 Kasım 2013
Kızıl Elma Nedir - Kızıl Elma Neye Denir Tarihi Bilgiler 28 Temmuz 2013
Elma Hakkında Atasözleri - Elma İle İlgili Atasözü Atasözleri & Deyimler 29 Ocak 2013
Elmanın Yararları Faydaları Nelerdir? Şifalı Bitkiler 29 Ekim 2012
Elmasırtı Özengili İlköğretim Okulu Bilgileri Solhan Bingöl Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 13 Ağustos 2012

Bu Sayfayı Paylaş