Elizabeth Taylor Kimdir - Elizabeth Taylor Biyografisi Resimleri

'Sanatçı Tanıtımları' forumunda Mavi_Sema tarafından 23 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Elizabeth Taylor Kimdir - Elizabeth Taylor Biyografisi Resimleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Elizabeth Taylor biyografisi,
  Elizabeth Taylor hakkında bilgi

  27 Şubat 1932'de, aslen Amerikalı olan ve sanat galericiliği yapan Francis Lenn Taylor ile Sara Viola Warmbrodt'un ikinci çocuğu olarak, Londra'nın Hampstead semtinde dünyaya geldi. Sara Sothern sahnesinde oyunculuk yapan annesi Viola, 1926'da evlendikten sonra mesleğini terk ederek, eşine yardımcı olmaya başladı. Baba Francis Taylor'un, Londra'da bir sanat galerisi satın alması üzerine, ailece Hampstead'e yerleştiler. Büyükannesi Elizabeth Mary Rosemond'un adının verildiği ünlü aktris, ailesinin kökeni nedeniyle Amerikan, aynı zamanda, İngiltere doğumlu olması nedeniyle de İngiliz vatandaşlığına sahipti.

  Sinema camiasının ona ithaf ettiği ismiyle Liz Taylor, hayatının ilk yedi yılını, ailesiyle birlikte Londra'da geçirdi. Taylor ailesi, II.Dünya Savaşı'nın ilk gerilimleri hissedilmeye ve İngiltere'de büyük bir huzursuzluk rüzgarı esmeye başladıktan sonra, savaştan uzaklaşmak maksadıyla, baba Francis'i sanat galerisiyle ilgili son işlerini tamamlaması için geride bırakarak, Amerika'ya geri döndü. Burada Kaliforniya eyaletinin Los Angeles şehrinde yaşamlarına devam etmeye başladılar. Francis Taylor da, Londra'daki işlerini sonuçlandırıp, vakit kaybetmeksizin ailesinin yanına geldi.

  iki kez Oscar kazanmış Liz Taylor olarak da tanınan İngiliz oyuncu. 79 yaşında kalp yetmezliğinden dolayı hayatını kaybetmiştir.

  Taylor oyunculuk becerileri ve güzelliğinin yanı sıra Hollywood da yaşam tarzı ve yaptığı çok sayıda evliliğiyle de tanınmaktadır. Taylor Hollywood'un altın çağının büyük oyuncularından biri olarak kabul edilir.
   

 2. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

Yükleniyor...
Benzer Konular - Elizabeth Taylor Kimdir Forum Tarih
I. Elizabeth Kimdir, I. Elizabeth Hayatı Biyografi & Otobiyografi 14 Ocak 2012
Shannon Elizabeth Kimdir - Shannon Elizabeth Biyografisi Sanatçı Tanıtımları 24 Ağustos 2011
Evcilik Oyunu Kitabı - Elizabeth Boyle Kitap, Resim ve Dergi 5 Nisan 2011
İngiliz Edebiyatında Elizabeth Dönemi Hakkında Bilgi Konu Dışı Başlıklar 27 Şubat 2011
Fairy Oak - İkizlerin Sırrı Kitap Özeti - Elizabeth Gnone Kitap Özetleri & E-Kitaplar 10 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş