Elektrikli Arabalar

'Modifiyeli Arabalar&Parçalar' forumunda YoRGuN YüRéK tarafından 25 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Elektrikli Arabalar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Honda FCX Clarity

  Hidrojenle çalışan ve üretime hazır olan bu araba, eve yerleştirilen bir enerji istasyonu sayesinde yükleniyor. Ev enerji istasyonu evdeki doğalgaz hattına bağlanıyor ve araba için hidrojen üretirken ev için de ısı ve elektrik üretiyor.

  [​IMG]

  Honda Insight

  Ön çalışmalarda bildirilen 30 km/lt değerinin altında bir performans sunacak olsa da, Nisan ayında satışa sunulacak olan Insight, 19.000 Dolar civarında bir satış fiyatına sahip olacak.

  [​IMG]

  Honda CR-Z

  Eğer Honda Insight yeterince sportif gelmiyorsa CR-Z modelini tercih edebilirsiniz. Detayları henüz belli olmayan araba 2010 başında tahmini olarak 31.000 Dolar'dan satışa sunulacak.

  [​IMG]

  Honda Civic GX NGV

  Doğalgaz istasyonu çözümüyle sunulan bir başka model olan Civic GX NGV, 118 beygir gücünde ve maksimum 400 km mesafe katediyor.

  [​IMG]

  Toyota Camry CNG Hybrid Concept

  Mevcut hibrit arabalarla aynı sistemi kullanan Toyota Camry CNG, doğalgaz ile çalışıyor. 4 silindirli motoru 170 beygir güç üretiyor. Toyota'nın yeniden doldurma hakkında pek bilgi vermediği araç dolu halde 400 km mesafe katediyor.

  [​IMG]

  Mini-E

  220 beygir gücünde elektrik motoruna sahip olan Mini-E, lityum pille çalışıyor ve 160 km mesafe katediyor. 0'dan 60 kilometreye 8.5 saniyede ulaşıyor. Maksimum hızı ise 150 km.

  [​IMG]

  Dodge EV

  Lotus Evora şasisi üzerine geliştirilen araba 268 beygir gücünde, 0-60 km arasını 5 saniyede alıyor. Yaklaşık 190 km hıza sahip olan araç 8 saatte tamamen şarj oluyor.

  [​IMG]

  Chevy Volt

  Bir başka tüketici odaklı hibrit araba olan Chevy Volt, sadece elektrik enerjisiyle yaklaşık 65 km mesafe katediyor. Hibrit özelliği avantajıyla yola benzin ile devam ederek 640 km mesafeyi aşabiliyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Elektrikli Arabalar Forum Tarih
Elektrikli Arabalar Hakkında Bilgi Trafik Bilgisi & Teknik Bilgiler 1 Temmuz 2011
Türkiye'de Elektrikli Arabaların Fiyatları Trafik Bilgisi & Teknik Bilgiler 1 Temmuz 2011
Elektrikli Arabaların Dezavantajları Nelerdir Trafik Bilgisi & Teknik Bilgiler 1 Temmuz 2011
Elektrikli Arabalar Kaç Km Gider Trafik Bilgisi & Teknik Bilgiler 1 Temmuz 2011
Elektrikli Arabalarda Vergi Trafik Bilgisi & Teknik Bilgiler 1 Temmuz 2011

Bu Sayfayı Paylaş