Elektrikle çalışan silah

'Bilim & Teknoloji' forumunda Dine tarafından 2 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Elektrikle çalışan silah konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Lise öğrencisi elektrikle çalışan yeni bir silah icat etti.

  Rusya'ya bağlı Başkortostan'da bir lise öğrencisi elektrikle çalışan yeni bir silah icat etti.

  [​IMG]
  Başkortostan'ın başkenti Ufa'da yaşayan lise öğrencisi Maksim Kotelnikov tarafından icat edilen silahın, Büyük Hadron Çarpıştırıcısının çalışma prensibine göre çalıştığı ve özelliklerinin keskin nişancı tüfeği "sniper"den daha ileri olduğu ifade edildi.
  Rus Lifenews internet sitesinde yayımlanan habere göre, Kotelnikov'un icat ettiği ve Rusya Savunma Bakanlığının ilgilendiği silah ateşlendiğinde ses ve alev çıkarmıyor, geri tepmiyor.
  Kotelnikov, "çekirdek sistemi" olarak adlandırdığı, hızlandırıcı bobin ve manyetikleşen kurşunlarla çalışan tüfeğin sadece elektrikle çalıştığını ve ateşleme sırasında kurşunun anında hız kazandığını ifade etti.
  Kotelnikov, bir yıl emek verdiği icadını, elektromanyetik silahlara ilişkin televizyonda izlediği bir filmden ilham alarak geliştirdiğini belirtti.
  Sankt Petersburg'da düzenlenen "Rusya'nın Genç Beyinleri" yarışmasında en iyi icat dalında birinciliği kazanan Maksim Kotelnikov, silahıyla ilgilenen Rusya Savunma Bakanlığının kendisini tesislerinde "elektromanyetik sniper tüfeği"ni yapmaya ve denemeye davet ettiğini aktardı.
  Savunma Bakanlığının bilim adamları ve uzmanları denetiminde yapacağı bir aylık staj döneminde 15 yaşındaki mucidin, 3 adet örnek silah yapması gerekiyor.
  Kotelnikov, silahın başarılı bulunması durumunda Savunma Bakanlığıyla anlaşma imzalayacağını ve silahın Rusya Silahlı Kuvvetleri envanterine gireceğini ileri sürdü.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Elektrikle çalışan silah Forum Tarih
Çevremizde Elektrikle Çalışan Araçlar Nelerdir Genel Bilgi (Elektrik) 29 Ocak 2014
Statik Elektriklenme Nedir Kısaca Bilgi Genel Bilgi (Elektrik) 21 Ekim 2013
Elektriklenme hakkında bilgi Konu Dışı Başlıklar 22 Ekim 2012
Elektriklenme - Elektriklenme Çeşitleri Konu Dışı Başlıklar 22 Ekim 2012
Elektriklenme ile ilgili soru cevaplar Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 22 Ekim 2012

Bu Sayfayı Paylaş