Elektrik üreten amortisör

'Bilim & Teknoloji' forumunda NeslisH tarafından 21 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Elektrik üreten amortisör konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ankara - (AA) - ABD'nin prestijli üniversitelerinden Massachusetts Instute of Technologie (MIT) öğrencileri, yoldaki çukur ve tümseklerden elektrik üreten etkili bir amortisör icat etti.

  Geliştirdikleri amortisörün şu an otomobillerde kullanılan amortisörlerden daha yumuşak bir seyahat olanağı sağladığını belirten MIT öğrencileri, buluşlarının Amerikan ordusu ve bazı kamyon üreticilerinin ilgisi çektiğini kaydetti. Buluşu yapan öğrencilerin sözcüsü Shakeel Avadhany, icat ettikleri sistemin, tüm araçların yakıt ihtiyacının yüzde 10'unu karşılayabileceğini belirtti.Öğrencilerin amortisör prototipi, bir jeneratöre bağlı türbini çalıştıran bir hidrolik sistem kullanıyor. Konvansiyonel amortisörlerden daha yumuşak bir yolculuk sağlayan sistem, bataryaları şarj edecek veya elektrik donanımını çalıştıracak elektrik üretiyor.

  Standart bir Amerikan karay olunda, bir kamyona takılacak 6 amortisör sisteminin ortalama 1 kilowatt elektrik üretebileceğini ortaya çıkaran MIT öğrencileri, testlerinde bunun büyük bir TIR'ın elektrik gereksinimini karşılayabileceğini, hatta bir soğutma ünitesi gibi cihazları da çalıştırabileceğini fark etti.mynet
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Elektrik üreten amortisör Forum Tarih
Elektrik Üreten Amortisör Geliştirildi Modifiyeli Arabalar&Parçalar 3 Mart 2009
Elektrik üreten amortisör icat edildi Genel Bilgi (Elektrik) 20 Şubat 2009
En Fazla Elektrik Üreten Bölge Neresidir D.Anadolu Bölgesi 14 Mayıs 2012
Ülkemizde Elektrik Üreten Barajlar ve İsimleri nedir Genel Bilgi (Elektrik) 13 Nisan 2011
Elektrik Üreten Elektrikle Gören Balıklar Hakkında Bİlgi Akvaryum - Balık Dünyası 25 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş