Elazığ'daki Mesire Yerleri

'Elazığ Tanıtımı' forumunda Mavi_inci tarafından 19 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Elazığ'daki Mesire Yerleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  -Elazığ'daki Mesire Yerleri-Elazığ Mesire Yerleri

  MESİRE YERLERİ

  Cip Barajı Mesire Yeri:


  Elazığ’a 10 km. uzaklıkta bulunan Cip Sulama Barajı ve Mesire Yerinin ağaçlandırılması ve çevre düzenlemesi D.S.İ. tarafından yapılmıştır.  Cip Mesire Yeri yöre halkının özellikle yaz aylarında ve genellikle hafta sonu tatillerinde rağbet ettiği mesire yerlerinden birisidir. Cip Baraj Gölünün maviliği ve mesire yerinin yeşilliği insanlara eşsiz bir doğal güzellik sunmaktadır. Baraj gölünde olta ile balık avcılığı da yapılabilmektedir. Cip Mesire yerinde otopark, çocuk parkı, çeşmeler, W.C., beton piknik masaları, ziyaretçilerin kullanımına sunulmuştur.

  Ayrıca Cip Mesire alanı içerisinde, Fırat Üniversitesi Su Ürünleri Bölümüne ait bir Balık Üretme Çiftliği de bulunmaktadır.

  Harput Mesiresi:


  Elazığ’a 5 km. uzaklıktaki tarihi Harput kentindedir. Bir açık hava müzesi görünümünde olan ve hemen her dönemden kalma tarihi eserlerin bulunması, dini turizm, kaplıca turizmi için de tercih edilen Harput mesiresi, bağlık ve bahçelik oluşu, temiz havası ve gelenlerin tüm ihtiyaçlarını karşılanabilmesi nedeniyle Elazığ ve çevre halkının günübirlik gidebildikleri önemli mesire yerlerinden biridir.

  100 Yıl (Zafran) Mesire Yeri:

  Elazığ’ın 2 km. batısındaki Fidanlık ile Fırat Üniversitesi Kampusu arasında bulunan mesire yerinde, çam ağaçları ile kaplı alanlar içerisinde içme suyu, WC, otopark, restoranı, piknik masaları bulunmakta olup, mini bir hayvanat bahçesi de mevcuttur. Yöre halkının özellikle hafta sonlarında tercih ettikleri mesire yerlerindendir.

  İçme Mesire Yeri:

  Elazığ’a 35 km. uzaklıkta bulunan İçme beldesi, Keban barajının oluşturduğu göl kıyısında ve Elazığ-Bingöl karayolu üzerindedir. Doğal güzelliği, soğuk suları, havuz başları , bağ ve bahçeleriyle son zamanlarda halkımızın ilgi gösterdiği mesire yerlerinden biri haline gelmiştir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Elazığ'daki Mesire Yerleri Forum Tarih
Elazığ'daki Müzeler Hakkında Bilgi Elazığ Tanıtımı 19 Mayıs 2011
Ankaranın Gezilecek Yerleri, Piknik Alanları, Mesire Yerleri Nelerdir Ankara Tanıtımı 16 Ekim 2011
Amasyanın Piknik Alanları ve Mesire Yerleri Nelerdir Amasya Tanıtımı 16 Ekim 2011
Malatya'daki Mesire Yerleri Malatya Tanıtımı 17 Mayıs 2011
Çakırcan Mesire Yeri Hakkında Bilgi - Nevşehir Nevşehir Tanıtımı 6 Mayıs 2011

Bu Sayfayı Paylaş