Elazığ - Merkez - Korgeneral Hulusi Sayın Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 29 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Elazığ - Merkez - Korgeneral Hulusi Sayın Lisesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Elazığ - Merkez - Korgeneral Hulusi Sayın Lisesi


  Okul Binası 1970-71 Yılında yapılmış,1993-94 Öğretim Yılına kadar Ticaret Meslek Lisesi olarak hizmet etmiş,1994-1995 Eğitim – Öğretim Yılında Elazığ Valiliğinin 12.09.1994 tarihli ve M.E.B.10.10.1994 gün ve 16161 Sayılı onayı ile Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’ne tahsis edilerek Korgeneral Hulusi Sayın Lisesi adıyla eğitim – öğretim faaliyetlerine başlamıştır. Okulumuza , bölücü terör örgütü tarafından şehit edilen Merhum Hulusi Sayın Paşa’mızın adı verilmiştir. İlk mezunlarını 1997 /1998 Eğitim - Öğretim Yılında veren okulumuz A tipi bir okuldur , Okulumuzda dersler normal öğretimle sürdürülmektedir. 21 derslik, 2 laboratuar, 1 gösteri odası, 1 kütüphane ve 1 spor salonu mevcuttur. Okulumuzda 6 idareci, 78 öğretmen, 4 memur, 7 yardımcı hizmetli görev yapmakta ve 1879 öğrenci öğrenim görmektedir. Birçok başarılara imza atan okulumuz, eğitim – öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.

  MİSYONUMUZ

  İstiyoruz ki.... Okulumuzda her öğrenci; okulun ve öğretmenlerin kendileri için var olduğuna , koşulsuz sevileceklerine ve sayılacaklarına inansın. İstiyoruz ki.... Okulumuzdaki bütün çalışanlar yaptıkları her hizmetin takdirle karşılanacağına, getirdikleri her önerinin dinleneceğine, geliştirdikleri her projenin destekleneceğine inansınlar. İstiyoruz ki.... Okulumuzdaki bütün veliler öğrencilerine her türlü fırsatın eşit bir şekilde verileceğine inansın. İstiyoruz ki.... Okulumuz; ÖĞRENEN OKUL, Öğretmenlerimiz; ÖĞRENEN ÖĞRETMEN, ÖĞRENCİLERİMİZ; ÖĞRENEN ÖĞRENCİLER olsunlar. İstiyoruz ki… Öğrencisi, velisi, öğretmeni, çalışanı gururla benim okulum diyebilsin. İstiyoruz ki.... Okulumuz bilgi üreten, değer üreten, yeteneği geliştiren merkez olsun. İstiyoruz ki.... Okulumuza devam eden ve okulumuzu bitiren her öğrenci toplumda saygın, saygılı, Hakkını koruyan, başkalarının hakkını çiğnemeyen, özgür ve eleştirel düşünebilen, farklı düşüncelere hoşgörü ile bakabilen ülkesini seven bilinçli bir birey olsun.

  VİZYONUMUZ

  Bilgiyi günlük yaşama uyarlayabilen, soru soran, soru sormasını bilen, sorgulayan, kendisi ve çevresi ile barışık, öğrenmeyi tam anlamıyla gerçekleştirebilen bireyler yetiştirmektir
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Elazığ Merkez Korgeneral Forum Tarih
Elazığda Bulunan Halk Eğitim Merkezleri Elazığ Tanıtımı 18 Ocak 2012
Elazığ - Merkez - Elazığ Spor Lisesi Liselerimiz 2 Temmuz 2010
Elazığ - Merkez - Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi Liselerimiz 2 Temmuz 2010
Elazığ - Merkez - Kaya Karakaya Anadolu Lisesi Liselerimiz 2 Temmuz 2010
Elazığ - Merkez - Çubuk Bey Anadolu Lisesi Liselerimiz 2 Temmuz 2010

Bu Sayfayı Paylaş