Elantris Kitap Özeti - Brandon Sanderson

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda SeLeN tarafından 5 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Elantris Kitap Özeti - Brandon Sanderson konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Elantris Kitap Özet - Brandon Sanderson Kitapları - Elantris Kitap Tanıtım - Elantris Kitap Fiyatı  Kitap Özet

  ELANTRİS devasa, güzel, kelimenin tam anlamıyla parlak, güçlü büyülü yeteneklerini Arelon'un tüm insanlarının iyiliği için kullanan hayırsever varlıklarla doluydu. Ve bu tanrısal varlıkların her biri, Shaod'un gizemli dönüştürücü gücü onlara dokunmadan önce sıradan birer insandı. Ancak on yıl önce, hiçbir uyarı olmaksızın, büyü çöktü. Elantrianlar buruşuk, cılız, cüzzamlıya benzer yaratıklara dönüştü. ELANTRİS'in kendisi de karanlık, pislikle dolu ve döküntü haline geldi. Shaod artık bir lanetti.

  Arelon'un yeni başkenti Kae, halkının unutmak için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıkları ELANTRİS'in gölgesinde kalıyor. Teod Prensesi Sarene, Veliaht Prens Raoden ile bir devlet evliliği yapmak için geldi. Karşılıklı mektuplaşmalarına dayanarak mutluluk bulacağını umuyordu. Ancak mutluluğun yerine prensin ölü, kendisinin ise onun dulu kabul edilmiş olduğunu gördü., Acımasız Fjordell bağnaz fanatiklerinin imparatorluk hırsı karşısında son direnen ülkeler oldukları için hem Teod, hem de Arelon tehdit altındalar. Sarene üzücü duruma rağmen elinden geleni yapmaya ve Arelon'un dinini değiştirerek tanrısı ve imparatoru adına fethetmek için gelmiş olan Fjordell başrahibi Hrathen'in entrikalarına karşı koymak için konumunu kullanmaya karar verir.

  Ancak ne Sarene, ne de Hrathen, Prens Raoden'in kayboluşunun arkasındaki gerçekten şüphelenmiyorlar. ELANTRİS'in devrilmiş tanrılarını da vurmuş olan aynı acayip hastalık tarafından alınan Raoden gizlice karanlık şehre hapsedilmişti. Raoden'in orada kapana kısılmış olan garibanlar için bir toplum yaratma çabası Arelon'a umut getiriyor ve belki de ELANTRİS'in gerçek sırrını ortaya çıkarabilecek bir olaylar dizisini başlatıyor.

  Sürprizler ve ilgi çekici karakterlerle dolu olan ELANTRİS, sürükleyici ve eğlenceli. Uzun zamandır beklenen yeni bir soluk, klasikleri tekrar etmeyen nadir bir epik fantezi ve tek ciltte okuyucuyu tatmin eden bir öykü. Ayrıca ELANTRİS, fantezi evreninde harika bir girişle yerini alan yeni bir yıldızın da kariyerinin başlangıcı.

  BRANDON SANDERSON 1975 Lincoln, Nebraska doğumlu. 2004 yılında Birmingham Young Üniversitesi'nden “yaratıcı yazarlık” dalında master derecesini aldı. Elantris, Sanderson'un ilk romanı. Halen Birmingham Young Universitesi'nde görevli. Robert Jordan'ın ölümünden sonra “Zaman Çarkı” adlı 12 serilik kitabın tamamlanması projesinde çalıştı.


  [​IMG]

  Elantris

  Brandon Sanderson
  · Boyut Yayınları
  · Basım Tarihi : 11 - 2010
  · ISBN : 9789755096575
  · Sayfa Sayısı : 624
  · Çevirmen : Can Sevinç
  · Etiket Fiyatı : 25.00 TL
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Elantris Kitap Özeti Forum Tarih
Kitap okuma sloganları Güzel Sözler-Mesajlar 8 Şubat 2017
Kitap okurken veya ders çalışırken ışıktan en doğru şekilde nasıl yararlanırız kısaca Sorular ve Cevaplar 4 Şubat 2017
Kitap sevgisi slogan örnekleri kısaca Güzel Sözler-Mesajlar 28 Ocak 2017
Kitap sevgisi slogan örnekleri Güzel Sözler-Mesajlar 26 Ocak 2017
Kitap okumak niçin önemli kısaca Kitap Özetleri & E-Kitaplar 26 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş