el ve ayaklarda kasintiyla olusan kabarmalar

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda aslihan tarafından 1 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. el ve ayaklarda kasintiyla olusan kabarmalar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  6 aylik hamileyim el ve ayaklarimda özellikle gece uyurken cogalan kasintilar oluyor ve beraberinde kabarmalar olusuyor.kasinti kremi etki göstermiyor.nedeninide anlayamiyorum.
   

 2. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Gebelik kaşıntısı:
  Gebelik döneminde vücutta yaygın kaşıntının en önemli nedeni gebelik kaşıntısı adı verilen durumdur. Yaklaşık 700 anne adayından birinde genellikle gebeliğin son haftalarında görülen bu hastalıkta artan gebelik hormonların etkisiyle safra kanallarında akım yavaşlamakta ve böylece kanda kaşıntıya neden olan safra asitleri birikmektedir.

  Gebelik kaşıntısında genellikle tek belirti kaşıntı olmasına karşın ileri durumlarda kaşıntıdan birkaç gün sonra safra kanallarındaki tıkanıklık kanda bilirubin artışına ve sarılık gelişmesine neden olabilir.

  Tek başına gebelik kaşıntısı gebeliğin seyrini ve bebeğin durumunu olumsuz etkileyen bir durum olarak kabul edilmemekle birlikte beraberinde sarılık olması durumunda gebeliğin daha yakın takibi gereklidir.

  Gebelik kaşıntısı preeklampsi seyrinde gelişebilen karaciğer tutulumundan ayırtedilmesi gerekli bir durum olmakla beraber bu ayrım tansiyonun normal olması ve idrarda protein çıkışı olmamasıyla kolaylıkla yapılabilir.

  Gebelik kaşıntısının tedavisinde doktor önerisine göre bölgesel krem veya losyon şeklinde tedavi veya ağızdan tablet alınması şeklinde tedavi yapılabilir

  Gebelik kaşıntısı genellikle doğumdan iki hafta sonra kaybolur, ancak genellikle her gebelikte tekrarlayıcılık arzeder ve hastalığı geçiren anne adayları doğum kontrol hapı kullandıklarında da aynı belirtiler ortaya çıkabilir.

  Not: Bi Kadın Hastalıkları Ve Doğum Uzmanına gidip bununla bilgi alamanız daha İyi olacaktır..
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 1 Nisan 2010

Yükleniyor...
Benzer Konular - ayaklarda kasintiyla olusan Forum Tarih
El ve Ayaklarda Karıncalanma Nedeni Genel Sağlık 7 Ekim 2010
El ve ayaklarda oluşan sedefin tedavisi daha mı zor? Cilt Hastalıkları 6 Mart 2009

Bu Sayfayı Paylaş