Eksi 100 derecede tedavi

'Genel Sağlık' forumunda NeslisH tarafından 20 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Eksi 100 derecede tedavi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  CİHAN - Rusya'da uzmanlar eksi 100 derece soğuklukta bir kaç dakika bulunmanın nöroloji hastalarının tedavisinde yardımcı olduğunu kaydediyor.

  Rusya'nın başkenti Moskova'da tedavi amaçlı hazırlanan özel buzdolabının tanıtımı yapıldı. Uzmanlar soğuğun hastalıkları iyileştirme etkisine sahip olduğunu belirterek, "Eksi 100 derece soğuklukta bir kaç dakika bulunmak özellikle nöroloji hastalıklarına faydalı oluyor." şeklinde yorumda bulundu.

  İnsan vücudunun derisinde soğuk reseptörler sayısının sıcak reseptör sayısından daha fazla olduğunu anlatan Kriyoterapi (soğukla tedavi) uzmanı Hasanbi Yergankov, bu yüzden tedavide soğuğun kullanılması daha etkileyici olduğunun altını çizdi. Piyasalara yeni sürülen soğukla tedavi makinelerinin farklı hastalıkların tedavisi için de kullanılabildiğini belirten Yergankov, "Bu şekilde romatizma hastalıklarından başlayarak nöroloji hastalıklarına kadar bütün tedavilerde yararlanılabilir. Özellikle son zamanlarda tedavi için fitnes ve spa solanlarında da çok kullanılan makineler arasına girdi." dedi.

  Kriyoterapi makinesinde bulunma ve kullanım şartlarına kesin uyulması gerektiğini ifade eden uzman Yergankov, insan vücudunun eksi 120 derecede en fazla üç dakika dayanabildiğini hatırlattı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Eksi derecede tedavi Forum Tarih
Meksika ülkesinin ithal ettiği ürünler kısaca Ülkeler Coğrafyası 26 Aralık 2015
Projeksiyon sistemleri coğrafya kısaca Eğitim Bilgileri 23 Kasım 2015
B vitamini eksikliğinde ortaya çıkan hastalıklar Genel Sağlık 18 Ekim 2015
Eksik baskınlık nedir kısaca Konu Dışı Başlıklar 1 Nisan 2015
Enzim eksikliği hastalıkları nelerdir Genel Sağlık 7 Ocak 2015

Bu Sayfayı Paylaş