Ekrem Dumanlı Kimdir - Ekrem Dumanlı Biyografisi

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda SeLeN tarafından 10 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Ekrem Dumanlı Kimdir - Ekrem Dumanlı Biyografisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ekrem Dumanlı Kimdir - Ekrem Dumanlı Resimleri - Ekrem Dumanlı Biyografisi - Gazeteci Ekrem Dumanlı  Ekrem Dumanlı (d. 1964 Yozgat), Türk gazeteci, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni.

  Lise 1'e kadar Yozgat'ta kalıp Lise 2 ve 3'ü Ankara'da okuyan Dumanlı, 16 yaşına girdiği yıl 12 Eylül'ün ertesi günü tutuklanmış, yargılanmasına kadar geçen 1 yıllık sürede cezaevinde yatmış, yargılanmasının ardından tahliye edilmiş ve daha sonra da beraat etmiştir.[1] 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuş, bir süre edebiyat dersleri verdikten sonra 1993 yılında Zaman Gazetesi Kültür Sanat Servisi’nde muhabir olarak çalışmaya başlamıştır. Daha sonra sırasıyla Kültür Sanat Servisi Editörlüğü ve Genel Yayın Koordinatörlüğü görevlerinde bulunmuş, 1997 yılında medya üzerinde çalışmalar yapmak üzere ABD’ye gitmiştir.

  Boston’da Emerson College’ta yüksek lisansını tamamlamasının ardından Ağustos 2001'de Türkiye’ye dönerek halen sürdürmekte olduğu Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlenmiştir.[2] Yayımlanmış birçok eseri bulunan Dumanlı'nın "Son Duruşma" adlı tiyatro eseri halen İstanbul Dünya Sahnesi oyuncuları tarafından sahnelenmektedir.

  Medya Derneği Başkan Yardımcısı [3]ve WAN (World Association of Newspapers) üyesi olan Dumanlı, ayrıca BJK kongre üyesidir. Ekrem Dumanlı, bir dönem Fatih Üniversitesi'nde de ders verdi.

  Ekrem Dumanlı, İngilizce bilmektedir. Evli, iki kız çocuk babasıdır.

  Kitapları

  * Medya
  * Haber Kılavuzu - Gazetecinin El Kitabı
  * Son Duruşma

  * 28 Şubat Gölgesinde Amerika
  * Üç Mesele : İktidar Medya Ergenekon
  * Kronik Gündemlere Pratik Çözümler

  * Anlık Hikâyeler
   

Bu Sayfayı Paylaş