Ekran görüntülerini Vista aracılığıyla alın

'Windows Vista' forumunda Mavi_Sema tarafından 22 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Ekran görüntülerini Vista aracılığıyla alın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Resimler kelimelerden daha çok şey ifade eder. Bu iddia, yazacağınız bir makale veya bir blog için de çok şey ifade ediyor. Daha önce ekran görüntüleri almak için kullandığınız uygulama, Vista'da çalışmıyor ve [Alt]+[Print Screen] tuş bileşimi de bu işlem için çok karmaşık.
  [​IMG]
  Şipşak: Vista'nın içinde de ekran görüntüsü almak için kullanışlı bir araç var.


  Vista'nın içindeki "Alıntı" aracı, ekran görüntüleri almak için kullanışlı bir seçenek sunuyor.

  Bu araç, Vista'nın Tablet-PC özelliğine ait. Bu yüzden de masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda çoğunlukla devre dışı durumda. İlk olarak aracı devreye sokmak gerekiyor. Bu işlem için yönetici haklarına ihtiyacınız var. »Başlat / Denetim Masası / Programlar « yolunu takip ettikten sonra »Programlar ve Özellikler« seçeneğine tıklayın. Denetim Masası'nın klasik görümünde buraya »Programlar ve Özellikler« seçeneğine çift tıkladığınızda doğrudan ulaşabilirsiniz. Şimdi sol tarafta bulunan »Windows özelliklerini aç veya kapat« seçeneğine tıklayın. Karşınıza çıkan "Windows Özellikleri" penceresinde »Tablet-PC İsteğe balı bileşenler« seçeneğini işaretleyin ve »Tamam« diyerek işlemi bitirin.

  Ekran görüntüleri almak: En kısa yoldan araca erişmek için »Başlat Menüsü«ndeki arama kutucuğuna "Alıntı" yazmanız yeterli. Yazılımı ilk çalıştırdığınızda Windows, aracın hızlı başlangıç listesine eklenmesini isteyip istemediğiniz soruyor. Bu ayarı daha sonra da yazılımın içindeki »Simgeyi Hızlı Başlatma araç çubuğunda görüntüle« seçeneği ile değiştirebilirsiniz. Alacağınız ekran görüntülerinin tipini belirlemek için »Yeni« seçeneğinin solundaki ok işaretine tıklayın. Burada Serbest Biçimli, Pencere, Dikdörtgen ve Tam Ekran olarak ekran görüntüleri almak için dört seçenek mevcut. Bazı seçeneklerde ekran görüntüsü alınmasını istediğini bölümü fare ile çizmeniz gerekiyor. Bu sayede istediğiniz bir alanın görüntüsünü alabiliyorsunuz.

  En son seçeneği kullanarak ise tam ekran görüntüleri alabilirsiniz. Yeni bir ekran görüntüsü almak için »Yeni« seçeneğine tıklayın. Ekranın üstünde bir perde gelecek ve sadece araç belirgin olacaktır. Görüntüyü alacağınız alanı seçtikten sonra ise yeni bir pencere açılacaktır. Burada resim üzerinde ufak değişiklikler yapabilirsiniz. Ayrıca "Dosya/ Farklı Kaydet" seçeneği ile de bu resmi JPG biçimde de kaydedebilirsiniz.


  *Vista Home Premium İşletim Sisteminde Yapılabilir...

  alıntı
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ekran görüntülerini Vista Forum Tarih
Klavyede Ekran Kopyalama Tuşu Hangisi Bilgisayar Hakkında Genel Bilgiler 2 Eylül 2012
Windows 7 Siyah Ekran Hatasının Çözümü Windows 7 16 Şubat 2012
Bilgisayar Ekranı Titriyor Çözümü Bilgisayar Hakkında Genel Bilgiler 7 Aralık 2011
InstantStorm Ücretsiz Ekran Koryucu Yapma Programı İndir Download I-J 6 Mayıs 2011
wolfteam ekran küçültme ayarları Diğer Oyunlar 26 Mart 2011

Bu Sayfayı Paylaş