Eklektik Akımı Stil Dosyası'nda - Eklektik Akımı - Stil - Dekorasyon

'Dekorasyon' forumunda Dine tarafından 9 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Eklektik Akımı Stil Dosyası'nda - Eklektik Akımı - Stil - Dekorasyon konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Eklektik Akımı Stil Dosyası'nda - Eklektik Akımı - Stil - Dekorasyon  Ev dekorasyonunda eklektik tarzı dönemlerin karışımını kapsar ve renk doku şekil çeşitliliğini yansıtır. Yaratıcılığın ön planda olduğu bu yansıma sonucunda her zaman trend yaratan bir iç mimari tasarım ortaya çıkar. Bu trend belirleyici stil şimdiye kadar dekoratörlerin ve iç mimarların gözdesi iken; artık bizler de evimizi eklektik tarzda nasıl döşeriz sorusuna yanıtlar bulabiliriz.
  [​IMG]


  Eklektik bir oda tasarımında ahenk oluşturmak için farklı tarzlarda objeler ortak bir payda da buluşturularak kullanılmalıdır. Bu karmakarışık bir salata tadından ziyade bir türlüye benzetilerek yola çıkılması gereken; ilhamları buluşturmaya yönelik bir stildir.

  Eklektik bir dekorasyon için birinci adımda renk şemalarından faydalanabilirsiniz. Burada genel kural olarak nötr renklerden yola çıkarak zemin ve büyük mobilya parçalarındaki renk uyumunu takip etmelisiniz. Bunun için mükemmel renkler; krem gri siyah kahve tonları beyaz ve fildişi tonlarıdır. İkinci adım ise bu ana renklerle kontrast renkleri buluşturacağınız objeler aksesuarlar kullanmaktır.


  Dekorasyondaki diğer eklektik unsurlar ise şunlardır:
  Salonunuzda ılıman bir hava için kullanılacak antikalar;
  Koleksiyon ve benzeri aksesuar setleri; çerçeveler melekler vb.
  Kullanacağınız aksesuarlarda da zıtlıklar ön planda olmalı.
  Geleneksel ve modern öğeleri birarada buluşturmalı.
  Kaba ve ağır kumaşlarla zarif tekstili karıştırmalı.
  Eskitilmiş ve aşınmış görüntülü yüzeyler yaratmalı.

  Stillerin kültür geleneklerin ve çeşitli zaman dilimlerinin karşımından evinizde eklektizm hissini yaratmak için dekorasyona bakmakla onu görmek arasındaki ince çizgidesiniz. Eklektik bir stili benimsediğiniz an aslında bilin ki evinizde bireysel yepyeni ve siz ve yaratıcılığınızla kokan bir tarz oluşacaktır. Dekorasyona olan ilginizi artırmak veya dekorasyon konusundaki hünerlerinizi pekiştirmek için birebir olan eklektik akımına siz de kapılın!
   

Bu Sayfayı Paylaş